Haber

Naim Süleymanoğlu Kapalı Spor Salonu Keçiören’de açıldı

Keçiören Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Hukuk Mahallesi’nde yaptırılan ve milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun adını taşıyan kapalı ev sporsalonu ve spor kompleksi hizmete açıldı.

Keçiören Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Kaymakamı Mehmet Akçay, ABB Meclis Başkan Yardımcısı Fatih Ünal, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik Naim Süleymanoğlu Salon Spor’un açılışını yaptı. Salon. , Türkiye Halter Federasyonu Başkan Yardımcısı Ömer Öztürk, olimpiyat şampiyonu milli halterci Halil Keyifli, Naim Süleymanoğlu’nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Naim Süleymanoğlu’nun bir “kahraman” olduğunu belirterek, “Ülkemize telaşla geldi. Brezilya’da dünya şampiyonu oldu, altın madalyalar kazandı, dünya rekorları kırdı.” şanlı bayrağımızı İstiklal Marşı için defalarca dalgalandırmıştır.Naim Süleymanoğlu bir milli kahramandır.Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal döneminde Türkiye’ye getirilmiştir.Türkiye Cumhuriyetimiz üzerine düşeni yapmıştır. Naim Süleymanoğlu’nu Bulgaristan’dan alıp buraya getirdi. İnşallah Naim Süleymanoğlu gibi nice başarılı sporcular bu spor tesisinde yetişir.” ifadelerini kullandı.

Spor tesisi ile ilgili bilgiler de paylaşan Altınok, şunları söyledi:

“Keçiörenimize ve Başkentimize yeni bir çalışma kazandırdık. Bu çalışmalarından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, eski Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Naim Süleymanoğlu Kapalı Spor Salonu’nun yanında park ve yürüyüş yolları, tenis kortları, spor tesisleri, park ve bahçelerimiz var” dedi. Büyükşehir belediyesinden daha fazla hizmet veriyoruz. Her gün temel atma törenleri yapıyoruz.”

Sağlıklı yaşam için sporun önemini vurgulayan Altınok, “En iyi hoca spordur. En iyi sağlık merkezi spordur. En uygun hastane spordur. Spor yapmanın mazereti ve yaşı yoktur. Vakit buldukça spor yapın.” Özellikle çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spor yapmaya özendirmek gerekiyor.”Spor yapanlar en az hastaneye gidenlerdir. Şehrimizin dört bir yanında parklar, spor tesisleri ile örüyoruz. Bunların hepsini ücretsiz olarak sunuyoruz. Halı alanlarımızı ücretsiz olarak hizmetinize sunuyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu