Teknoloji

ChatGPT Artık Kim Olduğunuzu Hatırlayacak (Henüz Her Şeyi Söylemeyin)

OpenAI’nin chatbot’u Kasım 2022’de yayınlandı ChatGPT dünyada yeni bir yapay zeka akımının da başlangıcı oldu. Chatbot, işlerden öğrencilerin ödevlerine kadar pek çok konuda yardımcı olarak seçilirken, bazıları ise tekrarlı bir şekilde chatbottan faydalanıyor.

Bu tekrar eden işlerde kendinizden veya bir başkasından bahsediyorsanız, her yeni sohbette tüm bilgileri bota geri anlatmak zorundasınız. Ancak yeni güncelleme ile bu durum değişti. Bot ayakkabı, şimdi kim olduğunu hatırlıyor.

ChatGPT’ye “özelleştirilebilir talimatlar” özelliği geldi:

OpenAI, farklı sohbetlerin ortasında bire bir kalan bilgilerin bot’a tekrar sunulmaması için “özelleştirilebilir talimatlar” özelliğini yayınladı. Özellik sadece şu an içindir. ChatGPT Plus aboneleri tarafındanBeta sürümünde mevcuttur.

Peki bu özellik tam olarak ne yapacak?

Özelliğin kullanılabileceği senaryolardan biri, doğrudan OpenAI yetkilisi olan Joanne Jang tarafından paylaşıldı. Bu örnekler aşağıdaki formda listelenmiştir:

  • Bir öğretmenseniz, “Üçüncü sınıflara ders veriyorum” ifadesini belirli talimatlarla koyabilirsiniz, böylece Ay hakkında her farklı bilgi istediğinizde, bot o yaş grubuna göre cevap verebilir.
  • Sürekli yemek yiyor ve alışveriş yapıyorsanız, ChatGPT’nin her zaman istediğiniz porsiyonlara uygun teklifler vermesini sağlayabilirsiniz.
  • Yalnızca bir dilde kod yazarsanız, tercih ettiğiniz dilde ChatGPT kodunuz her zaman olabilir.

Tabii ki, bu senaryolar kişisel veya iş kullanımınız için binlerce kat daha fazla çeşitlendirilebilir. Her zamanki ChatGPT’ye hangi bilgileri kaydettiğinize de dikkat etmenizde fayda var. Kişisel bilgilerinizi asla ChatGPT veya benzeri yapay zeka botlarına vermemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu