Haber

Erzincan’da sendika temsilcileri arasında hastanede kavga çıktı.

Erzincan’da hastanede sendika temsilcisi iki grup çatıştı

ERZİNCAN – Erzincan’ın Refahiye ilçesindeki Refahiye Devlet Hastanesi’nde sağlık temsilcisi olan iki sendika üyesi arasında ortalık karıştı. Olay cep telefonu kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, sendikal faaliyette bulunmak üzere Refahiye Devlet Hastanesi’ne giden Genç Sıhhat Sen’in temsilcileri ile Sıhhat Sen’e üye sağlık çalışanları arasında çıkan tartışma tartışmaya dönüştü. Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, hastanede sendika üyesi sağlık çalışanlarının ortasında başlayan arbedenin hastane bahçesinde devam ettiği görüldü. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Olayın ardından basın açıklaması yapan Sıhhat Sen Erzincan Şube Başkanı Dr. Halil İbrahim İçoğlu, “Genç Sağlık Sen, Erzincan’ın Refahiye ilçesinde birçok ilde olduğu gibi bir kez daha provokasyona imza attı. Genç Sağlık Sen temsilcileri, Refahiye Devlet Hastanesi’nde yönetici, temsilci ve personellerimizi darp etti. Olay yargıya taşındı. Gerekli mercilerle görüştük. Haklarında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Büyük Sıhhat adına asla izin vermeyeceğiz.” Sen böyle tatsız olaylarla anılacak. Bu konunun takipçisi olacağız. Hiç kimse sağlık çalışanları arasında fitne çıkaramaz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu