Haber

Kayseri Kocasinan’a 3 yeni çeşme

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yıldızevler Mahallesi’nde üretimi devam eden çeşmede incelemelerde bulunan Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, şehrin kimliğine bağlı kalarak şehrin tarihi ve kültürel değerlerine değer kattıklarını belirterek, yapılan çalışmanın şehrin estetiğini ön planda tutarak örnek bir çalışma olduğunu söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak rutin belediyecilik faaliyetlerini en verimli şekilde yürütmenin yanı sıra ulaşımdan altyapıya, çevreden kültür-sanata, eğitimden spora, pazardan temizlik hizmetlerine kadar her alanda yatırım yapmaya ve hizmet üretmeye devam ettiklerini vurguladı. Önder Çolakbayrakdar, ilçe genelinde özellikle keyifli fiziki mekanlara önem verdiklerini belirterek; “Yıldızevler, Şeker ve Erkilet Mahallesi olmak üzere üç çeşmenin üretimi devam ediyor. Gerek yeni yapılan camilerde, gerekse yenilenmesi gereken yerlerde ihtiyaç sahibi bölgelere yeni şadırvanlar yapıyoruz. Selçuklular döneminde atalarımız mimari eserlerini gönülden vererek ve İslami motifler yükleyerek ibadethaneler inşa etmişlerdir. Kocasinan Belediyesi olarak vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanların çevre düzenlemesi ile birlikte bölgenin ihtiyacına göre yeni fiziki mekanlar yapıyoruz. Özellikle atalarımızı örnek alarak çağdaş kemerli çeşmeler yapıyoruz. Bu kapsamda Kocasinan bölgesinde 6 yıl önce başladığımız çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Selçuklu Mimarisinin kemerli hatları ile yaptığımız çeşmeleri, şehrimizin geçmişini hatırlatacak şekilde şekillendiriyoruz. Hemşerilerime çalışmalarımızdan dolayı hayırlı olsun” dedi.

Öte yandan Selçuklu mimarisinden ilham alan, son derece çağdaş çizgilere sahip ve ortalama 100 metrekareden oluşan kemerli çeşmelerin içinde; bay ve bayan lavabolar, engelliler için ayrı bölüm, 16 adet abdest alma yeri ve son teknoloji ile donatılmış yüz litre kapasiteli sıcak su bölümü bulunmaktadır. Bu kapsamda Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Turgutreis, Yakut, Fevziçakmak, Yenidoğan, Mevlana, Mithatpaşa, Sümer, Beyazşehir, Barbaros, Erkilet Ertuğrulgazi, MOBİLYAKENT, Cırgalan ve Erciyesevler olmak üzere toplam 15 adet kemerli çeşme yaptırılmıştır. Kocasinan Belediyesi bu yıl Yıldızevler, Şeker ve Erkilet Mahallelerine 3 yeni çeşme kazandıracak.

M.Uzel

cardakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu