Haber

Konak’ta 5 Bin Kişilik Aşure

Konak Belediyesi Muharrem ayı münasebetiyle 5 bin kişiye aşure dağıttı. Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, yaşanan ekonomik kriz ve enflasyon nedeniyle bu yıl birçok evde aşure pişirilemeyeceğini belirterek, “Bu zor günlerin bir an önce bitmesini, bereketimizin artmasını diliyorum. .”

Konak Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle kentin en işlek noktalarından biri olan Kemeraltı Çarşısı’nda 5 bin kişiye aşure ikram etti. Bereket ve merhametin simgesi olan aşure, Konak Belediyesi Meclis üyeleri, Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Lideri Semih Girgin ve Konak Mahalle Muhtarı Tamer Yıldırım’ın katılımıyla Salepçioğlu Ofis binası önünde dağıtıldı. Rahmet aşısının paylaşıldığı aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Batur: Rahmetimiz artsın

Her yıl geleneksel aşure dağıttıklarını hatırlatan Konak Belediye Başkanı Abdul Batur, “Dayanışma, paylaşma ve kardeşlik bizim kökümüzde var. Her şeyini paylaşan, zorluklarla karşılaşan bir toplumuz. Bu değerleri mutlaka yaşatmalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız. Muharrem ayında aşure dağıtarak aslında bu değerleri koruyor ve kutuplaşmadan, birbirimizi herhangi bir nedenle ötekileştirmeden uyum ve uyum içinde yaşayabileceğimizi gösteriyoruz; Biz de bereketimizin artmasını isteriz. Bugün ülkemizde yaşanan ekonomik krizin mutfakları ateşe çevirdiğini biliyoruz. Ne yazık ki bu yıl pek çok evde bu nedenle aşure pişirilmeyecek. Bu sıkıntılı günlerin bir an önce sona ermesini, bolluğumuzun artmasını diliyorum.”

Muharrem ayı boyunca da şehrin en işlek noktalarında aşure dağıtımına devam edecek olan Konak Belediyesi, 15 bin kişiye aşure ikramında bulunacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberseyhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu