Haber

Gaziantep’ten Sergio Ramos’a tespih gönderildi

Galatasaray’ın transfer gündeminde olan İspanyol dünya yıldızı Sergio Ramos’a 9 yıl önce Gaziantep’ten tespih gönderildiği ortaya çıktı. Efsane futbolcu, Gaziantep’ten gönderilen özel yapım tespihin ardından 4 kez UEFA Şampiyonlar Ligi’ni, 3 kez de UEFA Harikalar Kupası’nı kazandı.

Galatasaray’ın transfer gündeminde olan 37 yaşındaki dünya yıldızı Sergio Ramos’a Mart 2014’te Türkiye’den gelen futbolcular için özel olarak tasarlanmış bir tesbih gönderildiği ortaya çıktı. Galatasaray’ın yaptığı tesbihte gümüş ve oltu taşı kullanıldı. Gaziantep’te tespih ustası Adil Dağ’a gönderilerek yıldız futbolcuya yollandı. Mesleğinde La Liga şampiyonluk kupası, İspanya Kral Kupası, İspanya Süper Kupası, FIFA Dünya Kupası, Avrupa Harikalar Kupası dahil olmak üzere toplam 29 kupa şampiyonluğu bulunan Ayakta Ramos, Real Madrid ile 4 kez kazandığı UEFA Şampiyonlar Ligi kupasıdır. ve 3 kez kazandığı UEFA Süper Kupası. Gaziantep’ten gönderilen tesbihin ardından gelmesi dikkat çekti.

Onu en çok Galatasaray ihtimali sevindirdi.

Tesbihlerde kullanılan gümüşün insanı sakinleştirdiği, tansiyonu düşürüp kaygıyı giderdiği, oltu taşının ise negatif enerjiyi atıp pozitif güç yüklediği bilinirken, ünlü yıldızın PSG’de sözleşmesi biten Galatasaray’a transfer olma ihtimali herkesi sevindirdi. Gaziantep’te en çok tesbih ustası. Dağ, Ramos’un Galatasaray’a transfer olması halinde stresini azaltacak yeni bir tespih hazırlayabileceğini de belirtti. “Taştan yaptım ve tüm oyunculara özel isimli kaplarda tek tek gönderdik. O dönemde Real Madrid’de oynayan 18 oyuncuya gönderdim. Sergio Ramos da aralarında ve biz çok gururluyuz. Artık adı Galatasaray ile anılıyor” dedi.

Futbolcular için özel yapım tespihler

Ramos’un da tesbihten faydalanmasını isteyen Dağ, “Gönderdiğimiz tesbihler umarım oyunculara faydalı olmuştur. Tesbih kullanarak maçın gerginliğini ve o baskı dolu ortamı biraz olsun rahatlattıklarını düşünüyorum.”

Sergio Ramos için hazırlanan tesbihin futbol oynayanlar için özel olarak yapıldığını belirten Dağ, “Sergio Ramos’a gönderdiğimiz tesbih Erzurum Oltu taşıdır. Erzurum Oltu taşının diğer adı kara kehribardır. vücuttaki elektriği giderir ve gerginliği giderir.” Kaygıyı azalttığı ve kaygıyı ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Bu nedenle futbolculara yaptırıp gönderdiğimiz tesbih, tansiyonun düşürülmesi ve daha rahat top oynanması için özel olarak yapılmıştır.” – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu