Haber

Siirt’te Sıcaktan Bunalan Çocuk ve Gençler Yüzme Havuzlarında Serinliyor

Siirt’te sıcaktan bunalan çocuk ve gençler, yarı olimpik, çocuk ve portatif yüzme havuzlarında serinleme fırsatı buluyor.

Hava sıcaklığının zaman zaman 40 dereceye ulaştığı kentte, Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü bünyesinde bulunan yarı olimpik yüzme havuzlarının yanı sıra bu yıl faaliyete geçen portatif yüzme havuzları da çocukları ve gençleri ağırlıyor.

Havuzlarda düzenlenen yüzme kurslarına katılan 7-18 yaş arası 3.500 çocuk ve genç hem yüzme öğreniyor hem de serinliyor.

Gençlik ve Spor İl Şube Müdürü Levent Obuz, havuzların haftanın belirli günlerinde engelli bireylere de hizmet verdiğini belirtti.

eylülde biten yaz sporOkulları bünyesinde açılan yüzme kurslarına çocuk ve gençlerin yoğun talebini karşılamak için tüm havuzları faaliyete geçirdiklerini anlatan Obuz, şöyle konuştu:

“Havuzlara gelen çocuklar hem serinliyor hem de eğleniyor. Yarı olimpik, çocuk ve portatif havuzlarda çocuklar ve gençler, eğitmenler ve cankurtaranlarla yüzmeyi öğreniyor. Bu kurslarla ayrıca çocuk ve gençleri yaz aylarında sporla tanıştırmak amaçlanıyor. Kurslar sayesinde yüzme öğrenen başarılı çocukları yarışmalara hazırlıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu