Haber

Kadın uçuş görevlisi, eski erkek arkadaşının yeni kız arkadaşıyla Miami’ye uçmasını engellemek için bomba tehdidinde bulundu

Arjantinli bir kadın uçuş görevlisi, eski erkek arkadaşının yeni kız arkadaşıyla Miami’ye uçmasını engellemek için bomba tehdidi uydurdu. Bu eylemden dolayı, havacılık endüstrisini istikrarsızlaştırmayı amaçlayan bir suç örgütünün üyesi olduğu şüphesiyle soruşturuluyor.

Daniela Carbone, Buenos Aires’teki Ezeiza Uluslararası Havalimanı’ndan kalkmak üzere olan Aerolíneas Argentinas uçağında üç bomba ihbarı yaptıktan sonra gözaltına alındı. Sesini bozan bir yazılım kullanarak kızının cep telefonundan telefon görüşmesini yaptı.

Aerolineas Argentinas, Carbone’u işten çıkararak 25 yıllık kariyerine son verdi. Şirket, Carbone’un bomba tehdidinde bulunarak şirkete sadece maddi ve itibari zarar vermediğini, yolcuları ve mürettebatı da endişelendirdiğini belirtti.

Ayrıca Carbone’un, yolcular ve mürettebat arasında endişe ve kaos yaratmak amacıyla havayolu işini baltalamaya çalışan bir casus olduğu da iddia edildi. Carbone’un eski erkek arkadaşıyla olan bağını meslektaşlarının güvenini kazanmak için kullandığı ve şirketin uçuşlarını tehlikeye attığı öğrenildi.

Eski erkek arkadaşı durumu anlayınca Arjantin istihbaratına başvurdu ve Carbone ile böcek örgütünün diğer üyeleri tutuklandı.

Daniela Carbone, eski erkek arkadaşı onu genç bir bayan için terk ettikten sonra sahte bomba tehdidi yaptığına pişman oldu. 28 Mayıs’ta Miami’den Ezeiza’ya giden bir uçağa indikten sonra tutuklanan Carbone, vatana ihanet ve ulusal güvenliği tehlikeye atmakla suçlanıyor.

Carbone, Ezeiza Uluslararası Havalimanı’ndaki bir hücrede tutuluyor. Adli süreç beklenirken ev hapsine alınıp alınmayacağına karar verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu