Haber

İzmirim Kart ile Tam Pansiyon Ücreti 13 Lira

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Uyum Merkezi, şehir içi toplu ulaşım fiyatlarını güncelledi. Buna göre İzmirim Kart ile tam biniş ücreti 13 lira oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, UKOME’de alınan kararla İZTAŞIT, ESHOT, İZDENİZ, İzmir Metro, İzmir Tramvay ve İZBAN’da geçerli olan yeni fiyat tarifesi, İzmirim Kart ile tam biniş fiyatı 13 TL, öğretmen ve 60 yaş kartları ile biniş ücreti 11, öğrenci kartı ile biniş ücreti 5 lira, 5 lira.

Yeni düzenleme ile tam indirimli biniş kartlarında 120 dakika içindeki ilk transferde yüzde 50, ikinci transferde yüzde 75 indirim uygulanacak, üçüncü ve sonraki transferlerde ücret alınmayacak.

Günün belli saatlerinde yüzde 50 indirimli ulaşım sağlayan “Halkın Aracı” uygulamasında tam biniş ücreti 6,5 lira, öğretmen ve 60 yaş ücreti 5,76 lira, öğrenci ücreti ise 2,50 lira. lira.

Açıklamada, 28 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla işçi, amortisman tüketimi, yakıt ve elektrik harcamaları hesaplandığında toplu ulaşımda biniş başı maliyetin 40,91 TL olduğu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kişi başına 27,91 TL baz alacağı da belirtildi. biniş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu