Haber

Adana’da 6 yaşındaki kız çocuğu evinin önünde yorgun kurşunla yaralandı.

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde evinin önünde oynarken sırtına yorgun bir kurşunun isabet etmesi sonucu yaralanan 6 yaşındaki kız çocuğu hastaneye kaldırıldı.

Aydınlar İlçesi’nde Canan (34) ve Deniz Ergün (39) çiftinin iki çocuğundan biri olan 6 yaşındaki Meliha Beray Ergün, 28 Temmuz’da evlerinin bahçesinde oynarken bağırarak yere düştü.

Ergün çifti, demirin çarpması sonucu sırtından yaralandığını düşündükleri kızlarını Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Hastanede röntgeni çekilen çocuğun sırtına kurşun isabet ettiği belirlendi.

Sırtına kurşun isabet eden çocuk, ameliyatla çıkarıldıktan sonra koğuşta gözaltına alındı.

“Böcek tarafından ısırıldığını düşünüyor”

Anne Canan Ergün, gazetecilere kızının arkadaşlarıyla oynarken yaralandığını belirterek, hastaneye gittiklerinde sırtına yorgun bir kurşunun isabet ettiğini öğrendiklerinde duruma inanamadıklarını söyledi.

Evlerinin bulunduğu bölgede sürekli silah sesleri duyduklarını anlatan Ergün, sorumluların tespit edilerek cezalandırılmasını istedi.

Ergün, yaşadıkları olaydan sonra komşularının da çocuklarını site bahçesine sokmaktan çekindiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Kızım çok şükür hayati tehlikesi yok ama korkuyor. Kendini böcek ısırdı sanıyor. Yarasına kurşunun neden olduğunu şu an bilmiyor. O daha küçücük bir çocuk. Biz bilmiyoruz” Kendinden emin bir şekilde aşağı inmeyi, oynamayı ve sosyal hayata uyum sağlamayı bilmez.Emniyetsiz kişiler silah kullanmamalı.Kutlama yaparken silah kullanmamalı.Biz de buna benzer olayları duyunca üzülürdük ama aynısı bizim başımıza geldi. Allah kimseye evlat acısını göstermesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu