Teknoloji

Dev müzik şirketlerinin hedef aldığı yeni kurban İnternet Arşivi oldu.

İnternet Arşivi, koruma projelerinden biri nedeniyle yeni bir dava ile karşı karşıya. Sony Müzik Eğlence, Evrensel Müzik Grubuve 1972 öncesi ses kayıtlarını dijitalleştiren bir dizi başka müzik şirketi, ” kasıtlı olarak yükleyin, dağıtın ve dijital olarak iletin Kâr amacı gütmeyen kuruluşa telif hakkı ihlali yapmakla suçlayarak dava açtı. kayıt şirketleri, İnternet Arşivine karşı açtıkları davadaözellikle 78 rpm disklere kaydedilmiş müziği korumayı hedefliyor Büyük 78 ProjesiDikkat çekiyor.

şirketler, Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Billie Tatili, Miles DavisVe Louis ArmstrongEk olarak, gibi sanatçıların müziklerini içeren İnternet Arşivi, beyaz noel, Şarkı söyle, şarkı söyle, şarkı söyleVe Noel ŞarkısıGreat 78 Projesi aracılığıyla sunulan birkaç ikonik kayıt örneği de özel olarak listelenmiştir.

Şirketler, proje web sitesinde depolanan müziğin şu anda akış ve diğer müzik hizmetleri aracılığıyla kullanılabildiğini belirtiyor, bu nedenle ” kaybolma, unutulma veya yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olmadıklarını ” belirtiyor. Ancak kuruluş, proje portalında ” eserlerdeki değeri ve genellikle nadir bulunan 78rpm diskler ve kayıtlardaki kullanım kanıtlarını araştırmaya devam ediyordiye ilan etti.

Davacılar şikayetlerinde, İnternet Arşivlerinin faaliyetlerinin sınırlı savunma ve araştırma amaçlarını çok aştığını belirterek, aynı fikirde olmadıklarını vurguluyorlar ve “ İnternet Arşivi, telif hakkı ne olursa olsun herkes için müziğe ücretsiz ve sınırsız erişim sağlamayı yüzsüzce amaçlar. ” o ekler. Bloomberg’e göre plak şirketleri, korunan her ses kaydı için 150.000 ABD Dolarına kadar yasal tazminat talep ediyor. listelenen kayıtlar için 372 milyon dolara kadar çıkabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu