Teknoloji

The Witcher ne kadar büyük bir oyun serisi olduğu yeni verilerle resmiyet kazandı

The Witcher serisinin oyun dünyasında değerli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz aslında. Ancak şimdi, The Witcher geliştiricisi CD Projekt Red’in (CDPR) yayınladığı yeni veriler sayesinde, gerçekte ne kadar büyük olduğu konusunda daha iyi bir fikrimiz var.

stüdyo duyurdu Witcher video oyunları 75 milyondan fazla kopya sattıve bu satışların 50 milyondan fazlası sadece Witcher 3: Vahşi Avile ilgili olduğunu açıkladı.

Bu rakamlar, serinin tüm zamanların en iyi video oyunu serilerinden biri olduğu anlamına geliyor. Karşılaştırma için, bu yeni veriler The Witcher 3’tür. Mario Kart 8 DeluxeVe Kırmızı Ölü Kefaret 2Her ikisi de 53 milyondan fazla kopya satan ve her ikisi de şimdiye kadarki en çok satan oyunların ortasında yer alan tanınmış oyunlara çok yakın.

Ayrıca Witcher satış rakamlarının önümüzdeki yıllarda bir miktar artacağı da varsayılabilir. CDPR, Aralık ayında The Witcher 3 için ilk Witcher oyununun yeniden yapımı, yeni bir Witcher üçlemesi ve “The Witcher 3” ile yeni nesil bir güncelleme yayınladı. Sirius Projesi”, kod adıyla bir yan ürün de dahil olmak üzere bir dizi başka Witcher oyunu üzerinde çalışıyor.

Netflix ayrıca Witcher’a beşinci dönem onayı veriyor

Netflix, The Witcher serisine de büyük yatırım yapıyor. Dizinin üçüncü sezonu şu anda yayınlanmaya başlamasa da, yayın devi Witcher dizisi için beşinci sezonu onayladı bile. üçüncü dönem, Henry CavillGeralt rolünü oynayacağı son dönem olacak ve dördüncü dönemden itibaren Liam Hemsworthrolü üstlenecek…

haberfindikli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu