Haber

Bingöl’de devam eden yangına müdahalede güçlük yaşanıyor

Bingöl’de devam eden yangına arazinin sarp ve kayalık olması nedeniyle müdahalelerde güçlük yaşandığını belirten Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, “2 helikopter, 4 yangın ilk müdahale aracı, 3 kazı ile müdahale sürüyor. Gün içerisinde çıkan yangını kontrol altına almak için.” dedi.

Edinilen bilgiye göre, dün Genç ilçesine bağlı Servi bölgesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının ardından Orman İşletme İl Müdürlüğü koordinasyonunda bölgeye ekipler sevk edildi. Yangın, grupların müdahalesiyle kontrol altına alınırken rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Bölgeye 2 itfaiye helikopteri, 3 jumper, belediye itfaiye aracı, güvenlik görevlileri ve jandarma ekipleri sevk edildi. Bölge halkının da yardımıyla yangına hem havadan hem de karadan müdahale sürüyor.

Yangınla ilgili bilgi veren Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, “Dün kontrol altına alacaktık ancak rüzgarı kontrol edemedik. 2 helikopter, 4 yangın ilk müdahale aracı, 3 kazı aracı, itfaiye aracı ve Bingöl ve Genç belediyesine bağlı iş makinaları, yine İl Özel İdaresine bağlı araçlar.Jandarma, jandarma, güvenlik korucularının da dahil olduğu müdahale devam ediyor.Arazi sarp ve kayalık bir bölge olduğu için müdahaleler zor oluyor. meşe ormanları yansa da canlılığını kaybetmez.Yeniden sürgün olma özelliği vardır.Kesin olarak bilmesek de yangının etki alanı 10 hektarı geçmiştir.Dostlarımız gönülden başlayın “Ağır arazi kuralları altında çalışmaya devam ediyoruz. Yangını gün içerisinde kontrol altına almayı planlıyoruz. Kontrol altına alır almaz soğutma çalışmalarına başlayacağız” dedi. – BİNGÖL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu