Teknoloji

Apple’ın yeni iMac’i M3 işlemcili ve çok da uzak olmayan bir gelecekte raflarda yerini alabilir.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre elma , yılın ikinci yarısında yeni bir 24 inç iMac’i piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Son Power On bülteninde konuyu değerlendiren Gürman, 2 yeni iMac modelinin geliştirildiğini söyledi. geç bir aşamaya” ve Apple kısa süre önce üretim testlerine başladı. Gürman, 2023 iMac’in seri üretiminin başladığını söyledi. en az 3 ay daha başlamayacaktahmin ediyor, ancak lansmanının bu 3 aydan sonra çok ertelenmeyeceğini iddia ediyor.

Bir diğer güzel haber de yenilenen modellerin bir takım geliştirmeleri içerecek olması.

En önemlisi, 2023 iMac, Apple’ın yeni nesil M3 çipinde geliştirilecek. Gürman, TSMC’nin yaklaşan 3nm sürecinden faydalanması bekleniyor yeni yonga setinin önemli performans ve güç verimliliği kazanımları sunacağını belirtiyor. Diğer değişiklikler, bazıları iMac’in dahili bileşenlerini içerebilir. Apple tarafından yeniden tasarlandı bildirildi. Gurman ayrıca şirketin iMac’in standını takmak için “farklı” bir üretim süreci kullanmayı planladığını söylüyor. Ancak hepsi bir arada cihaz, yine de 24 inçlik bir ekrana sahip olacak ve 2021’deki öncülüyle aynı canlı renklere sahip olacak.

Yeni iMac’in yanı sıra, Gürman MacBook Air’in uzun süredir konuşulan 15 inçlik versiyonu Ayrıca 13 inçlik modeli yenilediğini ve ilk Apple Silicon Mac Pro’yu piyasaya sürmeye hazırlandığını da söylüyor. Bu Mac’lerin ilkbahar sonu ile bu yaz arasında piyasaya çıkmasını bekliyor. Yeni MacBook Airs’in M3 yongalarıyla yapılıp yapılmayacağı daha az net. Gurman’ın tahminine göre, “en azından” 13 inçlik model, Apple’ın en son çipini içerebilir, çünkü şirket zaten ultra taşınabilirin M2 sürümünü sunuyor.

habermihaliccik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu