Ekonomi

Yeni halka arz iddiası kafaları karıştırdı: Bu sefer farklı bir sektörden

Investing.com – DalgalanmaSon yıllarda SEC nezdinde dava sürecinin uzamasıyla yaşadığı zorluklara rağmen faaliyetlerini sürdürerek sektöründe başarılı çalışmalara imza atmaya devam etmiştir.

Bazı piyasa katılımcıları ise Ripple hakkındaki yorumlarında zaman zaman SEC davası sonuçlandıktan sonra şirketin halka arz için hazırlık yapacağı konusunu gündeme getiriyor. Son olarak bu uzmanlardan biri olan Linda Jones, verileri kullanarak Ripple Labs’in halka arzını değerlendirdi.

Usta Wall Street yatırımcısı, Pitchbook’taki bilgileri kullanarak özel şirketlerin başarılı çıkışlarını geçmiş ciro bilgileriyle karşılaştıran bir algoritmaya odaklandı. Algoritmaya göre sonuç, Ripple’ın halka açılma şansının %98 olduğunu gösterdi.

SEC davası piyasa katılımcıları tarafından şirket için en büyük engel olarak görülüyor. Mevcut durumda Ripple’ın kazandığı davanın temyize gideceği görülüyor ve davanın Ripple lehine sonuçlanmasının ardından yakın zamanda halka arz sürecinin başlayabileceği tahmin ediliyor.

Linda Jones, Pitchbook’un son 5 yılda 64.000 başarılı halka arz, birleşme ve satın almayı değerlendirerek oluşturduğu algoritmanın son derece kapsamlı bir çalışmanın sonucu olduğunu vurguladı. Bir şirketin halka arz başarısına odaklanan çalışma, süreç için bir zaman çizelgesi sunmuyor ancak veriler, Ripple’ın olası bir halka arz için uygunluğunu oldukça doğruluyor.

XRP’de son durum

Ripple’ın yerel varlığı XRP bu yazın en popüler kripto para birimleri arasında yer aldı. Özellikle SEC davası sonrasında yükseliş varsayımlarının odak noktası olan XRP için katalizör olarak görülen gelişmelerden biri de Ripple’ın halka arzı olarak görülüyor.

Uzmanlar, Ripple’ın SEC davasını başarılı bir şekilde çözüme kavuşturmasının XRP’ye ivme kazandıracağına inanırken, devam eden süreçte olası bir halka arz ile XRP’nin uzun vadeli bir ralli başlatacağını düşünüyorlar.

XRP son 2 haftadır yatay bantta hareket etmeye devam ediyor. Yatay görünümün üst bandında 0,54 dolar net bir direnç seviyesi olarak görülürken, 0,5 dolar seviyesi kripto para birimi için kritik bir temel olarak yeni kalıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu