Haber

TKP’den ikinci tur karar: Kılıçdaroğlu’na oylar

DUVAR-Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ve sonrasını değerlendirdiği bir açıklama yaptı.

Seçim sonrasına işaret edilen açıklamada, “İstiklal-laiklik-sosyalizm bayrağını dalgalandırmak, en sağcı ve karanlık kesimlere karşı emekçi halkın siyasi seçeneğini oluşturmak için gün kaybetmeden harekete geçeceğiz” denildi. Türkiye tarihinde TBMM’ye, derin ekonomik sorunların faturasını işçilere ödetmeye yönelik girişimlere karşı çıkmak, istiklal-laiklik-sosyalizm bayrağını dalgalandırmak, karamsarlığa kapılmasını önleyeceğiz.”

“28 Mayıs ve sonrası için görev başına” başlıklı açıklamanın tamamı şöyle:

“28 Mayıs’ta iki hafta önce yaptığımız gibi Kemal Kılıçdaroğlu’na Erdoğan’ın somutlaştırdığı AKP projesini reddetmek için oy vereceğiz. Bu oylama Amerikancılık, bağnazlık ve yobazlık konusunda birbiriyle yarışan iki adayın tercihi de değil. ne göçmen düşmanlığı, ne de seçim süreci tamamlanmadan yeni bir oylama.İttifaklara yelken açan Cumhur İttifakı veya Millet İttifakından birini kabul etmek demektir.

Türkiye Komünist Partisi, AKP iktidarına ve özelde Erdoğan’a karşı yıllara yayılan ve Gezi Direnişi’nde zirveye ulaşan tepki ve mücadeleleri istemediği için Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “Erdoğan gitsin” çağrısında bulundu. on yıl önce, derin ve yaygın bir karamsarlıkla örtülmek üzere. yapıyor. Erdoğan gitmeli. Bu amaç gerçekleşebilir veya gerçekleşmeyebilir. Biz üzerimize düşeni yapacağız, oyumuzu Erdoğan’a karşı kullanacağız, sandıklara sahip çıkacağız.

Sonrası… Türkiye tarihinin en sağcı ve karanlık parlamentosuna karşı emekçi halkın siyasi seçeneğini oluşturmak, yaşanan derin ekonomik sıkıntıların faturasını işçilere ödetmeye yönelik girişimlere karşı çıkmak için gün kaybetmeden harekete geçeceğiz. istiklal-laiklik-sosyalizm bayrağını yükseltecek, vatandaşlarımızın karamsarlığa kapılmalarını önleyeceğiz. Halkımızın ilkesiz müzakerelere, kirli pazarlıklara, yalanlara çaresizlik içinde sesini yükseltemediği bu seçimlere kimse aldanmasın. Türkiye’nin bu rezalete teslim olmayacağı kısa zamanda görülecektir.

Aydınlık mutlaka karanlığı yenecektir. Sözümüz insanlığa, Türkiye’ye ve emekçilere güvenenleredir. Türkiye Komünist Partisi sizleri laiklik, bağımsızlık ve sosyalizm mücadelesi saflarına davet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu