Haber

Tekirdağ’da 300 Hektar Orman Yangınına Müdahale

Tekirdağ’da çıkan orman yangınında 300 hektar arazinin etkilendiği belirtilirken, alevlere müdahalenin devam ettiği belirtildi.

Malkara ilçesinde çıkan orman yangınına grupların müdahalesi sürerken, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada son durum hakkında bilgi verdi. Vali Yıldırım, devletin tüm imkanlarıyla yangına müdahale ettiğini belirterek, herhangi bir can kaybı yaşanmadığını belirtti. Vali Yıldırım, “Öncelikle geçmiş olsun. Bugün ülkemizin bir kaç yerinde ormanlarımız, ciğerlerimiz yanıyor. Bu anlamda biz de çok üzgünüz. Malkara’nın Deveci köyünde orman yangını çıktı.” bugün saat 15:48 civarı tüm ekiplerimiz saat 16.06 itibariyle hemen harekete geçti yaklaşık 15 dakika sonra müdahaleye başladık Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve İstanbul’dan itfaiye grupları buraya geldi madencilerimizden arazi ve iş makinası aldık, Tüm gruplarımızla buradayız. Şu anda TOMA’larımız, polisimiz, çevik kuvvetlerimiz burada. Jandarma komandolarımız bir ihtiyacımız olursa akşam geliyorlar. Şu anda Tetecik köyüne gelmesini engellemeye çalışıyoruz. Allah’a şükür hiçbir köyümüzde can kaybımız yok” dedi.

Orman yangınının evlere ulaşmaması için büyük çaba sarf edildiğini vurgulayan Yıldırım, “Arkadaşlarımız tüm gayretleri ile evlere ulaşmadan yangını engellemeye çalışıyorlar. 4 helikopter çalışıyor, 2 uçak geldi. yangını söndürmede de çok etkililer. Şu anda kontrol altına alınmış görünüyor. Sadece rüzgar devam ediyor. Rüzgarın devam etmesi demek ki en ufak bir kıvılcım kalsa, en ufak bir kor kalsa bile bir alevle yeniden tutuşabilir. rüzgâr. Bu yüzden son dumanı da sönmeden gitti diyemeyiz. Bütün arkadaşlarımızla tamamen söndürülene kadar inşallah burada olacağız. Şu anda yaklaşık 300 hektarlık bir alan yanmış durumda” dedi. – TEKİRDAĞ

habermuratli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu