Haber

Sir Alex Ferguson Manchester United’a dönüyor!

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu’ndaki rakiplerinden Manchester United, bu sezon istikrarsız sonuçlar elde ediyor.

Devler Ligi’nde kendi grubunda son sırada yer alan ManU, Premier Lig’de istediği yerde değil. Erik Skin Hag yönetimindeki İngiliz ekibi, 12 haftayı tamamlayan ligde 21 puanla 6. sırada yer alıyor.

Kulüpten pay aldı

İstenilen sonuçlar gelmeyince İngiltere’nin en zengin kişisi ve kimya devi INEOS’un sahibi Sir Jim Ratcliffe harekete geçti.

Ratcliffe, futbol operasyonlarını yönetmek için Manchester United’ın yüzde 25 hissesini 1,5 milyar euro karşılığında satın aldı.

Ferguson yönetecek

The Telegraph’ın haberine göre; Manchester United’ın ve dünya futbolunun efsanesi Sir Alex Ferguson, kulübe baş danışman olarak geri dönecek. Sir Jim Ratcliffe, kulübün yönetiminde tamamen Sir Alex Ferguson’un istekleri doğrultusunda hareket edecek.

Diğer görevler de belirlendi

Ratcliffe ve Ferguson, futbol takımının yönetimi için listelerinin başına yıllar sonra Milan’ı şampiyon yapan ancak fikir ayrılıkları nedeniyle ayrılan ikili Paolo Maldini ve Ricky Massara’yı koydu.

INEOS’un önemli isimlerinden Jean-Claude Blanc, kulübün emektarı olan ve CEO’luk görevinden ayrılan Richard Arnold’un yerine geçecek. Blanc’ın daha önce Juventus’ta çalıştığı da belirtildi.

United’da tarih yazdı

İskoç teknik direktör Ferguson, 6 Kasım 1986’dan 8 Mayıs 2013’e kadar Manchester United takımı için çalıştı.

81 yaşındaki teknik adam, United’a kazandırdığı birçok kupanın yanı sıra Roy Keane, David Beckham, Ryan Giggs, Paul Scholes, Cristiano Ronaldo ve Wayne Rooney gibi yıldızları Manchester United’a kazandırarak gelişimlerinde büyük rol oynadı. genç yaşta takım.

Ferguson, İngiliz grubunda geçirdiği 27 yılda 13 Premier Lig şampiyonluğu ve iki UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu dahil olmak üzere 37 kupa kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu