Haber

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın Anısına Diyarbakır’da Futbol Maçı Düzenlendi

Diyarbakır’da 23 yıl önce silahlı saldırıda şehit olan İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 polis memurunun anısına futbol maçı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi ve Güneydoğu Spor Yazarları Derneği tarafından, Diyarbakır Stadı’nda “Diyarbakırspor’un Efsane Takımı Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ı Anma Maçı” programı düzenlendi.

Program kapsamında oynanan maçta, 2000-2001 dönemi 1. Lig şampiyonu Diyarbakırsporlu oyuncuların da aralarında bulunduğu iki grup, “Gaffar Okkan”ın 21 ve 54 numaralı fotoğraflarının yer aldığı formalarla sahaya çıktı. İki devre halinde oynanan maç 4-4 sona erdi.

Maçta oynayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, gazetecilere, Gaffar Okkan ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diledi.

Kentteki bürokratlar olarak Okkan’ı örnek aldıklarını belirten Çiftçi, şöyle konuştu:

“Gaffar Okkan’ın üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen, Diyarbakır’ın gönlünde ayrı bir yeri var. Ona duyulan özlem her geçen gün artıyor. Gaffar Okkan için Diyarbakırspor önemli bir yerdi. Bugün, Türkiye’nin en iyi sporcularıyla maç yapmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. döneminde futbol oynamıştır.Diyarbakır halkı “Gaffar Okkan’ın bıraktığı yerden devletine ve milletine sahip çıkıyor.”

Maçı izlemeye gelen İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Okkan’ın kentte büyük iz bıraktığını belirtti.

Okkan’ın doğduğu toprak olan Sakarya’da görev yaptığını hatırlatan Kaya, “Sakarya’yı böyle bir çocuk yetiştirdiği için tebrik ediyorum, şehidimizi bu şekilde kucaklayan Diyarbakır halkını da tebrik ediyorum. Çocukların isimleri bile var” dedi. Bu dönem Gaffar Okkan’dı. Bu bizim şehidimize ne kadar yansıyor?” “Diyarbakır halkının bunu desteklediğinin göstergesidir.” söz konusu.

Öte yandan, 2000-2001 dönemi 1. Lig şampiyonu olan Diyarbakırsporlu futbolcuların da aralarında bulunduğu grup, saldırının gerçekleştiği merkez Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç Bulvarı üzerindeki anıtı ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu