Haber

Rusya’nın Avrupa’ya seyahat talebi bu yıl arttı

RST Başkan Yardımcısı Dmitriy Gorin, Sputnik’e şunları söyledi: “2 023’te, Avrupa’ya seyahatin popülaritesinde bir artış görüyoruz. Vize kolaylığının kaldırılmasına ve artan belge inceleme süresine rağmen, Rus turistler Avrupa’daki popüler destinasyonları tercih ediyor. Burada İspanya, Yunanistan, İtalya, Fransa, Kıbrıs ve diğer ülkeleri gösterebilirsiniz”sözünü kullandı.

Şu anda Rusya’dan Avrupa ülkelerine direkt uçuş olmaması nedeniyle aktarmalı uçuşların arttığını belirten Gorin, Rus turistlerin gitmek için İstanbul, Erivan, Bakü ve diğer şehirler üzerinden aktarmalı seferler yapmak zorunda kaldıklarını hatırlattı. Avrupa.

Gorin, İspanya’ya yapılan seyahat sayısında yüzde 88 artış yaşandığını ve Ocak-Mart döneminde bu ülkeyi 78 bin Rus turistin ziyaret ettiğini kaydetti. “Vize konusunda 27 ülkeden 17’si Schengen vizesi vermeye devam ediyor. Örneğin, İspanya geçen yıl 155.000 vize verdi. 2022 yılında toplamda 604 bin Schengen vizesi verildi.söz konusu.

Gorin, “Bir Ancak 2019 yılına kıyasla Avrupa’ya gelen Rus turist sayısında ciddi düşüş yaşandı. Yaklaşık %75-80 oranında bir azalma var. Ama bu yıl turistlerde belirli destinasyonlara dönüş eğilimi var” dedi.ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu