Haber

Pençe-Kılıç Harekatı sonrası Milli Savunma Bakanlığının 5 gün önceki intikam paylaşımı gündem oldu

Ulusal Savunma Bakanlığı, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan bölgelere “Pençe-Kılıç Hava Harekatı” yapıldığını bildirdi. Harekatla, geçtiğimiz hafta İstiklal Caddesi’nde meydana gelen ve 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği hain taarruzun intikamı alındı.

“AMAÇ, TERÖRÜ KAYNAĞINDA YOK ETMEK”

Bakanlıktan, gece saatlerinde gerçekleştirilen hava harekatına ait yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “PKK/KCK/ YPG ve öbür terörist ögeleri etkisiz hale getirerek; Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör ataklarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek niyetiyle; Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci hususundan doğan legal müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize hücumlarda üs olarak kullanılan bölgelere Pençe-Kılıç Hava Harekatı icra edilmiştir.”

AKILLARA İNTİKAM PAYLAŞIMI GELDİ

Gece gerçekleştiren operasyon sonrasında akıllara MSB tarafından İstiklal Caddesi saldırısı sonrası yapılan intikam paylaşımı geldi. 5 gün evvel yapılan kelam konusu paylaşımda İstiklal’de can veren 6 vatandaşımızın fotoğrafları ile “İstiklal Caddesi’nde bombalı terör saldırısı gerçekleştiren teröristler bunun hesabını misliyle ödeyecek! Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.” notu yer almıştı. Harekat haberiyle birlikte MSB’nin paylaşımı da kısa müddette yine gündem oldu. Çok sayıda toplumsal medya kullanıcısı bu paylaşımın altına “Ruhları şad olsun, Allah rahmet eylesin” formunda yorumlar yaptı.

“İSTİKLAL İÇİN HESAP ZAMANI”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da harekatla ilgili yaptığı paylaşımda “İstiklal için hesap zamanı” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu