Ekonomi

Paramount-Skydance anlaşması Redstone’a 2 milyar dolar kazandıracak

Eğlence sektöründe önemli bir hamle yapan Paramount Global, hakim hissedar Shari Redstone’un 2 milyar doların üzerinde nakit almasıyla sonuçlanacak bir işlem için görüşmeler yürütüyor. Bu, Paramount Global’in gişe rekorları kıran filmler ve televizyon dizileri üretmesiyle tanınan medya şirketi Skydance’ı satın almayı hedeflediği bir anlaşmanın ilk aşaması olacak.

Skydance’in Paramount Global tarafından satın alınmasının, tahmini değeri yaklaşık 5 milyar dolar olan tamamen hisse senedine dayalı bir anlaşma olması öneriliyor. Konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler, bu şartların devam eden müzakerelerin bir parçası olduğunu belirttiler.

Shari Redstone’un şirketteki rolü çok büyük, zira kendisi sadece hakim hissedar değil aynı zamanda Paramount Global’i denetleyen medya holdinginin de başkanı. Redstone için potansiyel nakit akışı, medya şirketlerinin hızla gelişen eğlence ortamında rekabet etmek için içerik tekliflerini birleştirmek ve genişletmek istedikleri bir zamanda geliyor.

Diğer medya varlıklarının yanı sıra Paramount+ yayın hizmetini de işleten Paramount Global, portföyünü Skydance’ın içeriğiyle güçlendirmek istiyor. Skydance, Paramount’un pazardaki rekabet gücünü artırabilecek yüksek profilli film serileri ve televizyon şovları da dahil olmak üzere başarılı yapımlardan oluşan bir geçmişe sahip.

Görüşmeler devam ettiği için anlaşmanın ayrıntıları henüz gizli tutuluyor ve resmi bir anlaşmanın ne zaman sonuçlanacağı henüz belli değil. Anlaşma tartışıldığı gibi ilerlerse, Paramount Global için büyük bir stratejik değişimi temsil edecek ve potansiyel olarak gelecekteki içerik stratejisini ve pazar konumunu yeniden şekillendirecektir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu