Teknoloji

OpenAI’ın Sora Aracıyla Yapılan İlk Reklam Yayımlandı

Yapay zekâ teknolojilerini artık pazarlama faaliyetlerinde daha sık görüyoruz ve gelecekte de daha fazla göreceğiz. OpenAI’ın henüz kamuya açık olmayan video oluşturma aracı Sora ile üretilen ilk reklam da bu açıdan önemli bir değişiklik olarak karşımıza çıkıyor. 

Native Foreign adlı reklam ajansı tarafından geliştirilen reklamda firmanın kurucusu Charles Lazarus’un Toys R Us’ı kuruş hikâyesini anlattı. Reklamda yapay zekâ ile genç Lazarus’u ve markanın maskotu olan Zürafa Geoffrey’i görüyoruz. 

İşte Sora ile yapılan ilk reklam

Toys R Us’tan yapılan açıklamada reklamın yapımcılığını Toys R Us Stüdyosu Başkanı Kim Miller Olko üstlendi ve yönetmenliğini de Native Foreign kurucusu ve kreatif direktörü Nik Kleverov üstlendi. 2024 Cannes Lions Festivali’nde yayımlanan reklamın birkaç haftalık bir çalışma ile oluşturulduğu belirtildi. 

Open AI, Sora adlı yapay zekâ aracını geçtiğimiz şubat ayında az sayıda içerik üreticisine ve firmaya açmıştı. Sora’ya erişim hâlâ kamuya kapalı ve firma, “kırmızı-takım” çalışmaları yapmaya devam ettiklerini belirtiyor. Bu özelliğin kamuya açılmadan önce olası açıkları incelenecek ve geri bildirimler yapılacak. 

OpenAI, daha önce de metinden video oluşturma aracını film yapımcılarının karşısına çıkarmıştı. 2024 Tribeca Film Festivali’nde de sadece Sora ile üretilmiş olan kısa filmler yayımlanmıştı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu