Haber

MİT, PKK terör örgütünün sözde maliye görevlisini etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), son dönemdeki başarılı operasyonlarına bir yenisini ekleyerek PKK terör örgütüne ağır bir darbe indirdi. Suriye’nin Rumeylan kentinde düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK/YPG’nin para trafiğini yöneten ve terörist arananlar listesinde yeşil kategoride yer alan Zülfiye Binbir öldürüldü.

SURİYE’DEKİ OPERASYONLA NÖTRALLEŞTİRİLDİ

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG’nin sözde mali sorumlusu “Rojna” kod adlı Zülfiye Binbir’i Suriye’de düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirdi.

ZÜLFİYE BİNBİR GAYE OLARAK BELİRTİLDİ

MİT’in yürüttüğü çalışmalarda terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye’de elde ettiği mali imkanlarla bölgede yeni unsurlar toplayarak sahadaki zeminini güçlendirmeye odaklandığı belirlendi. PKK/YPG’nin planını bozmak için harekete geçen MİT, hedef olarak örgütün Suriye’nin Kamışlı kentindeki sözde mali sorumlusu “Rojna” kod adlı Zülfiye Binbir’i belirledi.

YEŞİL KATEGORİDE OLDU

Teröristin temaslarını ve faaliyetlerini an be an takip eden MİT, sahadan elde edilen istihbarat ve veriler ışığında operasyon yapma kararı aldı. MİT, arananlar listesinde yeşil kategoride yer alan terörist Zülfiye Binbir’i başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

İLÇE VALİ ADAYININ KAÇIRILMASINI ORGANİZE ETTİ

Uzun yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteren ve sayısız eylemde yer alan Zülfiye Binbir, Muş Valiliği’nde staj yapan kaymakam adayı Kenan Erenoğlu ile Muş Valiliği’nde görev yapan Aykut Çelik’in kaçırılmasını organize etmek suçundan 2011 yılında MİT tarafından dava edilmişti. Askerlik görevini ve Türkiye’deki diğer eylemleri yerine getiriyordu. Uzun süredir gözetim altında olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu