Haber

Marketler İçin Ticaret Bakanı Muş’tan Ceza Açıklaması

Son günlerde enflasyonla uğraş tekrar marketlerle gayrete dönerken, mevzuyu evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan sonra da iktidara yakın bireyler gündeme taşıdı. Ticaret Bakanı Muş da açıklama yaptı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, son günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği zincir marketlere yönelik konuştu.

Muş, Meclis’te Erdoğan’ın grup toplantısı konuşmasının ardından kendisine yöneltilen zincir marketlerle ilgili soruya ‘Piyasa şartları içinde, hür piyasa prensiplerine muhalif davrandıkları yerde, mevzuatın el verdiği ölçüde idari ve cezai yaptırımları uyguluyoruz” diye karşılık verdi.

Marketler gündemde düşmüyor!

Eski milletvekili Şamil Tayyar ve bugün de Sabah muharriri Dilek Güngör’ün işaret ettiği market gündemde, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de dün dile getirdiği ‘FETÖ irtibatına” yönelik açıklamalarına hususun rekabet hukuku açısından denetlendiğini söyledi. Muş, yakın geçmişte Rekabet Şurası’ndan zincir marketlere toplamda 2,7 milyar TL para cezası verildiğini de hatırlattı.

Denetimlerin yürütülmeye devam ettiğini açıklayan Muş, özgür piyasa şartlarına ek olarak, “Ticaret Bakanlığı olarak şu an yaptığımız uygulamalar bunlar” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu