Haber

Kuşadası Hayvan Mezarlığına 1.273 Evcil Hayvan Defin Edildi

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in 5 yıl önce Can Dostlar Mezarlığı adıyla kente kazandırdığı evcil hayvan mezarlığında bugüne kadar 1.273 evcil hayvan defnedildi. Evcil hayvan sahiplerinin, kaybettikleri can dostları için mezar taşı yaptırabilecekleri Değerli Dostlar Mezarlığı, dilediğiniz zaman ziyaret edilebilir.

Belediye Başkanı Ömer Günel’in hayvanseverlere verdiği sözün ardından göreve geldiği Eylül 2019’da hizmete açtığı Sevgili Dostlar Mezarlığı kentte önemli bir ihtiyacı karşıladı. Can Dostlar Mezarlığı adı altında Yeniköy yolu üzerindeki 700 metrekarelik alanı sahipli evcil hayvanlar için mezarlık olarak düzenleyen Lider Ömer Günel, uzun yıllar aynı konutu paylaştığı evcil hayvanlarını kaybeden hayvansever kent sakinlerini de mezarlık haline getirdi. ve onları gömecek yer bulmakta zorlananlar, bu adımdan çok memnun oldular. Hayatını kaybeden evcil hayvan sahiplerinin Kuşadası Belediyesi iletişim merkezi Güvercin Masa ile iletişime geçerek ‘Evcil Hayvan Defin Formu’nu doldurmaları gereken Can Dostlar Mezarlığı’nda defin işlemleri belediye görevlileri tarafından ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Açıldığı 2019 yılından bu yana 1.182 köpek, 683 kedi, 6 tavşan ve 2 hamster olmak üzere toplam 1.273 evcil hayvanın gömüldüğü Can Dostlar Mezarlığı’nda, sahibi, kaybettiği can dostu için mezar taşı yaptırabiliyor. Sokak hayvanları için de ayrı bir bölümü bulunan Can Dostlar Mezarlığı’nın temizliği ve bakımı Kuşadası Belediyesi ekipleri tarafından her gün düzenli olarak yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu