Ekonomi

Kripto para birimleri bugün yönünü aşağı çevirdi

Investing.com – Kripto para birimleri, dünkü düşük hacimli pozitif hareketin ardından bugün satıcı yüklü işlem görüyor.

bitcoindün %2 artışla 23.500 doların üzerine çıktı ve bugün %1.5 düşüşle 23.200 dolara dar bantta hareketini sürdürüyor. EthereumDün %4’e yakın değer artışı kaydetmesine rağmen bugünkü satış seyrinde %2 gerileyerek 1.620 dolar seviyesine kadar geriledi.

Zayıf makroekonomik bilgiler ve küresel enflasyonun aşağı yönlü direncini sürdürdüğüne dair genel anlatı, riskli piyasalara ilişkin iyimserliğin azalmasına neden oluyor. Yılbaşından bu yana yüzde 40’lık bir fiyat artışı kaydeden iki büyük kripto para, risk iştahındaki düşüş nedeniyle yükseliş ivmesini kaybetti.

ABD’nin yanı sıra Avrupa’da memur ayına ilişkin negatif enflasyon verileri de yatırımcıları kısıtlayan unsurlardan biri olarak görülüyor. bu hafta açıklandı ABD ISM İmalat Satın Alma Yöneticileri Endeksi Veriler Şubat ayında daha yavaş bir daralmaya işaret ederken, bir önceki aya göre iyileşmenin beklentilerin altında kaldığı görüldü. Bilgilerin fiyatlar üzerindeki baskısını artırma riski göz önünde bulundurularak, Fed’inYeniden 50 baz puan yükselebileceği durumu fiyatlanmaya başlandı.

Bu belirsizlik ortamında kripto para piyasalarında karamsar bir görünüm hakim. Kripto para kaygısı ve risk iştahı endeksine de yansıyan bu durum, endeksin geçen hafta risk iştahı bölgesinden bu hafta 50’ye gerileyerek nötr duruma dönmesine neden oldu.

İlk 10 kripto para biriminde son duruma bakıldığında tüm varlıkların negatif olduğu görülüyor. En zor düşen kripto para birimi çokgen (MATIC) bugün %3,5 düşerek 1,2 doların sonuna geldi ve haftalık bazda kaybını %12’ye çıkardı. Çokgenden Sonra DOGEVe ADAayrıca %2 düşüşle sırasıyla 0,08 dolar ve 0,35 dolar oldu.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri bugün 1.06 trilyon dolar ve ortalama işlem hacmi 45 milyar dolar. ABD piyasası açılışı öncesinde ilk 100 kripto para biriminden 88’i düne göre ekside kalmaya devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

aydincikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu