Ekonomi

JP Morgan Üç Aylık Sağlam Performansın Ardından TAL Eğitimi Konusunda İyimser

JP Morgan, New Oriental Education’ın (EDU) etkileyici Kasım çeyreği mali sonuçlarını takiben TAL Education’ın (TAL) notunu Fazla Kilolu (önceden Nötr) olarak yükseltti ve şirket hisseleri için 12 aylık hedef fiyatını 15,00 $’a (önceden 10,00 $) düşürdü.

EDU’nun güçlü sonuçları ve geleceğe yönelik mali tahminleri, son politika değişikliklerinin ardından özel ders sektörünün optimal bir arz ve talep dengesinin yanı sıra tutarlı bir düzenleme ortamı yaşadığını göstermektedir. JP Morgan analistleri, TAL’in Kasım ayı çeyrek rakamlarının gösterdiği inanılmaz büyümenin artık sürdürülebilir bir trend olduğunu düşünüyor.

Kasım ayında, TAL Education ortalama tahminlerin aşıldığını (önceki yıla göre %42 artışla 330 milyon dolara) ve önceki yıla göre %61 artışla 374 milyon dolara ulaştığını bildirdi. 54 olan brüt kar marjı da tahmin rakamını (%53) aştı. GAAP dışı işletme kârı, 10 milyon $’lık zarar ve negatif %3 faaliyet marjı ile beklenenden daha iyi oldu (16 milyon $’lık zarar ve negatif %5 faaliyet marjı beklentilerine karşılık).

Bu güçlü üç aylık rakamlara dayanarak JP Morgan, önümüzdeki üç yıl için TAL Education için gelir tahminlerini ortalama %30’un üzerinde artırdı; bu, finansal analistler arasındaki en yüksek bahisti ve şirketin kar yaratma yeteneğinin önümüzdeki dönemde piyasa beklentilerini aşacağını öngörüyordu. yıllar.

Analistler raporlarında, “Finansal tahminlerimiz doğru çıkarsa TAL Education’ın önümüzdeki iki yıl içinde rekor kar elde edebileceğini öngörüyoruz” dedi.

TAL Education’ın hisse senedi fiyatı Perşembe gün ortası borsa işlem seansında %5,31 arttı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu