Haber

İzmir Körfezi Cumhuriyetin 100’üncü yılında kutlanacak

İzmir Körfezi Cumhuriyetin 100’üncü yılında kutlanacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılında deniz tutkunlarını bir araya getiriyor. 27-29 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 6. İzmir Körfez Festivali’nde yelkenler Cumhuriyet’e açılacak. Denizdeki yarışmaya konserler, gösteriler ve atölye çalışmaları eşlik edecek.

Cumhuriyetin 100. yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 6’ncı kez düzenleyeceği İzmir Körfez Festivali ile Cumhuriyet’e yelkenler açılacak. İzmir Körfezi, 27-29 Ekim tarihleri ​​arasında üç gün boyunca iyimser, lazer, kano, ejderha yarışları, yat yarışları, yüzme etkinlikleri ve açık su yüzme yarışlarına sahne olacak.

Çeşme’den İzmir Marina’ya yat yarışı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen İzmir Körfez Festivali, Türkiye Yelken Federasyonu, Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK), İZDENİZ, İZSU, Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka Spor Kulübü, Göztepe Spor Kulübü, Arkas Spor Kulübü ve Avek Otomotiv’in destekleriyle düzenleniyor. . İzmir Körfez Festivali ilk gününde pek çok keyifli etkinliğe sahne olacak. 100’üncü Geleneksel 100 Mil Yat Yarışı, Çeşme’den başlayıp cumartesi günü İzmir Marina’da sona erecek.

Yatlar bu kez 29 Ekim Pazar günü saat 12.15’te İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Cumhuriyet Meydanı’ndan start almasıyla İç Körfez yarışında yarışacak. 35 yatın katılacağı yarışın ödül töreni saat 17.30’da İzmir Marina’da yapılacak.

Konuşma, atölye, konser

27 Ekim Cuma günü sualtı fotoğrafçısı Murat Kaptan’ın çalışmaları Konak, Pasaport, Karşıyaka ve Alsancak iskelelerinde sergilenecek. 27 Ekim Cuma günü saat 16.30’da Zeybek Halk Oyunları Takımı, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda (Karantina) karaoke etkinlikleriyle festival heyecanına ortak olacak. Saat 17.15’te ünlü oyuncu ve yazar Korhan Abay, ‘Yarışma’ adlı özgün ve eğlenceli yarışıyla dikkatleri üzerine çekecek. Karantinada saat 18.40’da “Olta Balıkçılığı ve Denizci Düğümleri Atölyesi” düzenlenecektir. 2010 yılında İzmir’de kurulan ve 90’lar Türk pop müziğini kendine has bir üslupla yorumlayan Focus Band grubu, saat 19.45’te seyirciyle buluşacak. Daha sonra hip hop gösterisi yapılacak. Gezgin ve müzisyen Ayhan Sicimoğlu, saat 21.30’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda “deniz” konulu söyleşiyle İzmirlilerle buluşacak. Daha sonra müziğini kendine özgü üslubuyla yorumlayacak.

Cumhuriyetin 100. yılında kulaç atılacak

28 Ekim Cumartesi günü 100. Yıl Açık Su Yüzme Cumhuriyet Kupası’nda vuruşlar yapılacak. Narlıdere-Güzelbahçe sahil yolundaki Maltepe otobüs durağının arkasından saat 09.00’da başlayacak yarışa, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve yaklaşık 300 kişinin katılması bekleniyor. Ayrıca gün boyu 7-15 yaş arası 400 çocuğun katılacağı Optimist ve Lazer Yelken Yarışmaları Avek Karşıyaka Yelken Kulübü’nde, 100. Yıl Kano-Kürek Cumhuriyet Kupası ise Bostanlı Balıkçıları arasında düzenlenecek. Barınak ve Karşıyaka Belediyesi Tesisleri ile Dragon Yarışları İnciraltı İzmir Kayakları Kano Tesisleri’nde gerçekleştirilecek. gerçekleştirilecektir. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda saat 19.30’da Stalk Band konseri ve 21.30’da Serkan Yıldız konseri sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Körfez İçi Yat Yarışı, 29 Ekim Pazar günü saat 12.15-17.00 arasında Alsancak, Karşıyaka ve Göztepe sahillerinden izlenebilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-cal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu