Haber

İspanya’daki Podemos lideri İsrail’e baskı çağrısında bulundu

İspanya’daki aşırı sol Podemos partisinin lideri ve mevcut Sosyal Haklar ve 2030 Gündemi Bakanı Ione Belarra, Gazze’de “planlanan soykırımın” sona erdirilmesi için İsrail üzerindeki baskının devam etmesi gerektiğini söyledi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını protesto eden yürüyüşe Bakan Belarra da katıldı. Yürüyüş, Madrid’deki İsrail Büyükelçiliği’nden başlayıp ABD Büyükelçiliği ile sona erdi.

Basına açıklama yapan Belarra, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının “planlı soykırım” olduğunu belirtti.

“İsrail’in Filistin halkını yok etmeyi bırakması için İspanyol ve Avrupa hükümetleri çok acil önlemler almalı.” Belarra, Gazze’de ateşkes ilan etmesi için İsrail’e daha fazla baskı yapılmasını istedi.

Belarra, “İspanya’daki yeni hükümetin alması gereken ilk önlem, İsrail ile diplomatik ilişkileri kesmek ve (İsrail Başbakanı Benjamin) Netanyahu’yu Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne götürmeye çalışan Güney Afrika liderliğindeki ülkeler koalisyonuna katılmaktır. ICC).” söz konusu.

UCM’nin Netanyahu hakkında acilen tutuklama kararı çıkarması gerektiğini belirten Belarra, “Bu barbarlığa son vermemiz lazım” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu