Teknoloji

İlk kez videoya kaydedildi: sanki bilim kurgudan fırlamış gibi; Ama gerçek bu…

Falmouth, İngiltere’de. Kaya Havuzu Projesi (Kaya Havuzu Projesi) gönüllüsü, günün sonunda kayaları ters çevirirken oldukça sıra dışı bir manzarayla karşılaştı. Yosunla kaplı büyük bir kayanın altında son derece parlak ve olağandışı bir şey gördüğünü söyledi. Vicky Barlow , ardından nadir görülen bir gökkuşağı deniz salyangozunun bir görüntüsünü ve birkaç fotoğrafını çekti. Bu kayıtlar Birleşik Krallık’ta yalnızca dördüncü kez kaydedildiolarak görünür.

babakina anadoni ”adlı deniz salyangozu, aeolid nudibranch ailesinin bir üyesidir. Bu yaratıklar, parlak renkleri ve sıra dışı biçimleriyle bilinir. Çoğunlukla ılık deniz sularında bulunurlar ve ilk olarak Portekiz, İspanya ve Fransa kıyılarında görüldüler. Ancak, ısınan deniz suları, ilk kez Ağustos 2022’de görüldükleri İngiltere’de ortaya çıkmalarına neden oldu..

Barlow ve The Rock Pool Project, bu küçük ama nadir gökkuşağı deniz salyangozlarının ilk görüldüklerinden beri dalgıçlar ve şnorkelle yüzücüler tarafından defalarca görüldüğünü söylüyor.

Keşfi anlatan bir blog gönderisinde Barlow, “ Kayalık kıyılarımızda bulabilecekleriniz kesinlikle harikadedi ve ekledi: “ Bugün burada, Cornwall’da altımızda bulunan inanılmaz vahşi yaşamın mükemmel bir örneğiydi.

Bu birkaç gökkuşağı deniz salyangozunu görmek sadece kaya havuzcuları için heyecan verici değil. Barlow’un işaret ettiği gibi, Ulusal Biyoçeşitlilik Ağı’nda bu cinsin daha önce bir kaydı da yoktur. Bu nedenle, bu görüntü ağdaki ilk kayıt olabilir.

Deniz sularının ısınmasıyla yaşamları ve yaşam alanları değişen tek canlılar bunlar değil. Bazı raporlar, dünya çapında ısınan okyanusların da yunusları yok olmanın eşiğine getirdiğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu