Haber

Gençler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonasında Sıralama ve Sıralama Atışları Tamamlandı

Türkiye Klasik Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) Gençler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası, erkekler ve bayanlar eleme ve eleme atışları tamamlandı. Çekişme sonucunda bayanlar, erkekler ve takımlarda dereceye giren isimler yarın finalde mücadele edecek.

Türkiye Geleneksel Okçuluk Federasyonu öncülüğünde düzenlenen Sivas Gençler Açık Hava Puta Türkiye Şampiyonası bugün yapılan atışlarla devam etti. Muhsin Yazıcıoğlu Stadı’nda gerçekleştirilen şampiyonada okçular klasik kıyafetlerini giyerek atışlarını yaptı. Öğleden sonra yapılan penaltı atışlarında bayanlar ve erkekler kategorilerinde sıralama, olası beraberlik ve ardından eleme atışları yapıldı.

Sporculardan Ekrem Akyüz (17) de şampiyonanın Sivas’ta düzenlenmesinden dolayı çok memnun olduklarını belirterek, “Oka ve yaya saygımız var. Sünnet olduğu için bu sporu sürdürmekten gurur duyuyoruz. Peygamber efendimiz ve atalardan kalma bir spordu.Ailem sayesinde bu spora başladım.Atıcılık konusunda sıkıntılarımız var ama “Her sporun kendine göre zorlukları var. 4 yıldır okçulukla uğraştığını söyleyen Azra Kaya (18), “Bu sporu gerçekleştirmek ve sürdürmek hepimizin sorumluluğu. çok iyi gidiyor Zor bir spordur ve fırlatırken çarpmalar olabilir. Bunu aşkla ve yürekle yapıyoruz.”

Atışların ardından kadrolarda dereceye giren kadın, erkek ve sporcular yarın final atışlarında mücadele edecek. Madalyalar, yarışmanın ardından düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu