Haber

Galatasaray, Tunç Holding ile Kadın Basketbol Takımı Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Galatasaray Kulübü, kadın basketbol takımı için Tunç Holding ile forma sponsorluğu anlaşması imzaladı.

RAMS Park’ta düzenlenen imza törenine sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Dikran Gülmezgil ve Tunç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan katıldı.

Basın toplantısına salonda başkan yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu, teknik direktör İsmail Sarıkaya, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Genel Müdürü Müge Fazilet, başantrenör Alper Durur ve bazı basketbolcular katıldı.

İmza töreninde açıklama yapan Dikran Gülmezgil, kadın basketbolunda iyi bir takım kurduklarını belirterek, “Hem kulübümüzün yönetim kurulu üyesi hem de takımımızın isim sponsoru olarak bu toplantıda bulunuyorum. Kadın basketbolunun başarılı olması için Sayın Dinçer Azaphan ile birlikte elimizden gelen desteği vereceğiz.Avrupa’nın en büyük “Kupayı kazanarak bize büyük başarılar kazandıran kadın basketbol takımımızın aynı başarılarını sürdüreceğine yürekten inanıyorum. Takımımıza yeni sezonda başarılar diliyorum” dedi.

Ali Sami Yen SporStadın yanındaki 60 dönümlük araziye amatör branşlara yönelik tesis yapacaklarını belirten Gülmezgil, “Stadımızın yanındaki 60 dönümlük arazinin üst kullanım hakkını aldık. Bu alan. spor Tesislerin yapımı için çalışıyoruz. Ancak şu anda Florya’nın taşınacağı Kemerburgaz’daki tesisi geliştirmeye çalışıyoruz. Kemerburgaz ve Mecidiyeköy projelerimiz tamamlandıktan sonra stadyumun yanına yapacağımız tesise odaklanacağız. İki yıllık bir süre için göreve geldik ama projelerimiz çok büyük. Projelerimizi 2 yıla sığdırmaya çalışıyoruz. “Söz verdiğimiz projelerin tamamını hayata geçireceğiz” dedi.

Dikran Gülmezgil, kadın basketbol branşının başına geçtikten sonra takımın isim sponsoru olduğunu belirterek, “Göreve ilk geldiğimizde kadın basketbolu çok dağınık bir durumdaydı. Geçtiğimiz sezon final oynadık. Hızla kurduğumuz takımla Avrupa’ya bu sezon daha iddialı bir takım kurduk, bütçe ayırdık, uygun transferler yaptık.” “Başardık. Güçlü bir takım oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Bu sezon şampiyon olacağız.” Şu yorumu yaptı:

Kadın voleybolunda da bütçeyi artırdıklarını belirten Gülmezgil, “Kadın voleybolunda daha rekabetçi bir kadro kurduk. Geçen sezona göre daha başarılı olacağını göreceksiniz.” söz konusu.

Azaphan: “Onurlu ve gururluyum”

Galatasaray Kulübü’ne 13. kez sponsor olduğunu belirten Dinçer Azaphan, bundan mutlu olduğunu söyledi.

Sporda kadınlara destek vermek istediğini belirten Azaphan, “Kadın basketbol grubumuza yaptığımız katkılardan dolayı şahsım ve şirketim adına onur ve gurur duyuyorum. Geçen hafta Avrupa şampiyonu olduk. Bizi çok gururlandırdılar. Umarım Galatasaray Çağdaş Faktoring Kadınlar da aynı gururu duyar.” “Basketbol Takımımızdan da bunu bekliyoruz. Çok iyi transferler yaptık. İnşallah bu sezon kupaları kaldırıp, Galatasaray’ın adını tüm dünyaya duyuracağız.” dedi.

Azaphan, Galatasaray Erkek Futbol Takımı’na sponsor olmayı düşündüğünü ancak önceliği kadınlara verdiğini belirterek, “Kadınlara yönelik sponsorluklar beni daha da mutlu ediyor. Bundan sonra da devam etmek istiyorum.” söz konusu.

Dinçer Azaphan, sarı-kırmızılı kulüpte teknik direktör olma konusunda herhangi bir beklentisinin olmadığını vurgulayarak, “Yönetime girme gibi bir niyetim yok. Aslında kulübüm beni her zaman onurlandırır. Elbette herkes teknik direktör olmak ister.” Ancak böyle bir çabam yok. İleride ne olur bilmiyorum. Eğer katkım olabilirse bunu isterim.” Ama olmazsa Dinçer olarak taraftar olarak devam etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Dinçer Azaphan, formanın göğüs kısmında Tunç Holding yerine GS Store logosunun görünmesini istediğini belirtti. Dikran Gülmezgil de talebe olumlu yaklaşarak konuyu yönetim kuruluna taşıyacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu