Haber

Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nu aday gösteren bir mekanizma var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya’da düzenlenen mitingde konuştu.

Kepez Turgut Özal Spor Salonu önünde konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

11 ORTAĞINIZ MI VARDI?: “6 olarak başlayan masada birileri ülkenin birikimini paylaşmak niyetindeydi, sonra ortaklardan biri kalkıp oturdu ve HDP masanın altındaki yerini aldı. 2 büyükşehir belediye başkanını dahil ederek ortak sayısını 9’a çıkardılar.” .Vatan ve milletin azılı düşmanları PKK ve FETÖ.Ve seslerini yükselttiler.Tamam 11 ortak size.DHKP-C’yi, tefecileri, simsarları, istihbarat cihazlarını saymıyorum henüz.

BİZİ ADAY OLARAK SEÇEN BİR MEKANİZMA VAR: Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak gösteren bir sistem var. Bu mekanizma hassasiyetleri umursamıyor. Ne diyordu Kemal Bey ‘Kısaca oy vereceksiniz’ diyordu, bu saçmalıklar konuşuluyor. Endişeleri Türkiye’yi siyasetiyle, ekonomisiyle, savunmasıyla, diplomasiyle yarım asır daha çıkamayacak bir çukura itmek.

SİZ GERÇEK BİR POLİTİKA İSENİZ BUNU AÇIKLAYIN : Her yönüyle terörist olan Selo, Diyarbakır’da 51 kardeşimizin ölümüne sebep oldu. Şimdi bu Selo hapiste. Ne diyorlar, ‘Selo’yu çıkaracağız’. Ondan sonra Öcalan’ın yerine Selo’yu koyacaklardı. Buradan şu anlaşılıyor ki; Kemal Bey yani bu onun meclisteki görüşmesiydi. Açıklayabilir mi, açıklayamaz. Çünkü her şey bir fırıldak. Doğru olan hiçbir şey yok. Gerçek bir siyasetçiysen çık açıkla. Hayatı saçmalık, her zaman fırıldaklarla dönüyor.

FİLMİN SENARYOLARINI DA ÇOK GÜZEL TANIYORUZ: Kılıçdaroğlu üzerinden ülkemize dayatılan bu sinemalarla ilk kez karşılaşmıyoruz. Bu filmi tekrar tekrar izledik. Tek parti döneminde halkımızın hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesini, sanayi kuruluşlarımızın kapılarının kilitlenmesini izledik. Darbelerle, muhtıralarla izledik. Koalisyon hükümetlerinin güven ve istikrarlarını kaybetmelerini izledik. Menşe ve mezhep kaynaklı ideolojik çatışmaları, provokasyonları izledik. Defalarca izlediğimiz bu sinemanın senaristleri, oyuncuları ve finalinin çok uygun olduğunu biliyoruz.

TAKOZLARI YAKACAK: Ülkemizi çocuklarımızın varlığına göz diken bir avuç sapkın ideolojinin emellerine teslim etmek istiyorlar. Kök mezhep ayrımını derinleştirerek ülkeyi kardeş kardeşe düşman etmek istiyorlar. Ülkeyi terör örgütlerinin cirit sahasına çevirmek istiyorlar. Onların kederi Türkiye’nin ve Türk milletinindir. Birileri Kandil için ne demiş, bayrağı var mı, ezanı var mı, dini mi var? Ne diyorsa, ‘Temelimiz Kılıçdaroğlu’nadır’ diyor. Dini, dini, bayrağı, duası olmayan Kemal Bey’e kim destek veriyor bu teröristlere. Söyle bana, sana arkadaşının kim olduğunu söyleyeyim. Arkadaşın Kandil ve sen de onlarla bu yoldasın. 14 Mayıs’ta bu azizler sizin için sandıkları gömecekler.

Türkiye’yi bugünlere getirmeseydik, bize kimse dokunmayacaktı. Terör örgütlerinin, darbecilerin, ekonomik tuzakların, küresel kampanyaların öznesi olmazdık. Teslim olmayı değil mücadele etmeyi seçtiğimiz için hedefteyiz.

TİPİK ESKİ TÜRKİYE POLİTİKASI : Kılıçdaroğlu’nun sözlerine, takviye taleplerine, dayanaklarına bakın. Tipik bir eski Türk siyasetçisiyle karşı karşıyayız. Ağzından çıkanı duymuyor. Söz verdikleri şey, yapılan iştir. Söylediklerinin sonunun nereye varacağını kendisi de bilmiyor. Herkesi tasfiye edeceğini söylüyor. HDP ve PKK ne diyorsa kendisi söylüyor. FETÖ ve gizli tetikçilerin söylediklerini Kılıçdaroğlu söylüyor. ABD ve AB’de kulağına ne üflenirse onu söylüyor. Biz bu kişinin kendisini ciddiye almıyoruz. Masanın etrafında oturanlara ve etrafındakilere baktığınızda her şey netleşiyor. Nasıl bir insan kendi ülkesine, devletine ve milletine bu kadar kin besleyebilir? Kemal Bey ABD’de bir benzin istasyonunda bir restorana girer, ne işler çevirdiği belli olmaz. Pensilvanya uzantılarıyla sohbeti karartıyor. Nasıl bir insan ülkesine bu kadar nefret besleyebilir?

BAY. BAY. KEMAL’İN ADAMI BODRUM’DA : Tam 15 seçimdir, önce Allah’ımıza sonra milletimize güvenerek girdiğimiz gayreti elden bırakmadık. Bu Bay Kemal’in herhangi bir referansı var mı? 10 tane büyükşehir belediye başkanı var onlara bakın. Bu Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya’ya ne kazandırdı? Onların kederi başkadır; İstanbul’u sel götürür, Kemal Bey’in adamı Bodrum’dadır. Bodrum’dan ayrılmıyorlar. Diğerleri de öyle.

ALEVİ-SÜNNİ ÜZERİNDE AYRILIK TUTANLARA LAHMET ETTİ: Kimsenin mezhebini, dinini sormadık. Kemal Bey ne diyor ‘Ben Aleviyim’. Sana sormadık… Lanet olsun bu ülkeyi Alevi-Sünni diye bölenlere. Ülkemizi büyütmenin çaresini asırlık ihmali telafi ederek aradık. Bu ülke için gönülden çalıştığımızı kimse inkar edemez.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu