Haber

Edirne Valisi Yunus Sezer İl Genel Meclisini ziyaret etti

Edirne Valisi Yunus Sezer İl Genel Meclisini ziyaret etti.

Sezer, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tarih’ten brifing aldıktan sonra yaptığı konuşmada, Edirne’ye hizmet için tüm kurumların bayrak yarışı içerisinde olduğunu söyledi.

Edirne’nin kalkınması için elimizdeki kaynakların en iyi şekilde kullanılması gerektiğini belirten Sezer, “Bizden sonra geleceklere örnek olacak işler yapmalıyız. Siz zaten önemli çalışmalar ortaya koydunuz. Niyetimiz tam. bu dönemde de bu çalışmaları sizlerle daha ileriye götürme anlayışını sürdürmektir.” dedi.

Edirne’nin değerli dinamiklere sahip bir şehir olduğunu belirten Sezer, şöyle konuştu:

“Edirne’nin dinamikleri önümüzdeki 5 yıl içinde doğru kullanılırsa Türkiye’de ilk 5’e girmesi için bir engel görmüyorum. Dört kara sınır kapısı, demiryolu ve deniz kapısı olan başka bir şehir yok. Bu kadar tarihi eseri barındıran başka bir şehir yok.” diye konuştu. Edirne aynı zamanda tarımda da önde gelen şehirlerden biri ve önemli bir kavşak noktasıdır.”

Edirne’nin zincirlerini kıracak bir şehir olduğunu söyleyen Sezer, iyi politikalarla şehrin önemli yerlere taşınmasına destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

Kentte önemli yatırımların yapıldığını dile getiren Sezer, Yüksek Hızlı Tren Projesi ile kentin kültür destinasyonu haline geleceğini kaydetti.

Sezer, köylerdeki içme suyu ve ulaşımla ilgili sorunların öncelikli olarak sağduyuyla çözüleceğini belirtti.

Vali Sezer, konuşmasının ardından meclis üyeleriyle sohbet etti.

sindirgihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu