Haber

Depremin vurduğu Kahramanmaraş’ta EYT yoğunluğu

Depremin vurduğu Kahramanmaraş’ta yaşlı emekliler yasasının (EYT) Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından vatandaşlar emeklilik işlemleri için SGK önünde toplandı.

EYT yasasının Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe girmesinin ardından depremin vurduğu Kahramanmaraş’ta emekli olmak isteyenler SGK’ya geldi. Uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar ilk başvurularını yapmaya başladı. Emeklilik başvurusunda bulunan Mehmet Kara, “Şu anda mutlu muyuz, üzgün müyüz belli değil. Başımıza bir beyin sarsıntısı geldi. Şimdi durum bu. Üzülelim mi? Hangisiyle yaşayacağımızı bilemiyoruz.” .Eşimizi, arkadaşımızı kaybettik.Dilekçemizi verdik.’Emekli olabilirim’ kağıdını aldık.Bu evrakları iş yerimize götürüp emekli olacağız” dedi.

EYT’den İbrahim Özkan, “Depreme üzülelim mi sevinelim mi bilemiyoruz. Dilekçemizi verdik. ‘Belki’ onayını aldık. Şimdi bekliyoruz. iş yerimize. Ölenlere Rabbim rahmet eylesin. Devletimize zarar vermesin.” Emeklilik dilekçesini veren Mustafa Şakacı, “Emeklilik dilekçemi de verdim. Kâğıdımı aldım. İş yerime götürüp işyerime vereceğim. Sonra emekliliği bekleyeceğim. Çalışmaya devam edeceğim.” Devletten Allah razı olsun.Devletimize teşekkür ediyorum.Deprem Allah’tan gelen bir şeydir.Acımızı dindirecek olandır.O da “Allah Allah’tır” sözlerini kullanmıştır. Destek bekliyoruz” dedi. Emeklilik dilekçesini veren Osman Atsız, şunları söyledi:

“EYT’yi de aldım. Çok şükür. Başvurumu yaptım. Sonucumu bekliyorum. Dilekçemi işyerine götüreceğim. Sonra emeklilik süreci başlayacak. Allah bir daha böyle acıları yaşatmasın. Allah düşmanımın başına koymasın.Evlerimizden çıktık.Çadırlarda kalıyoruz.Ev yıkılırsa yıkılır.Doğru.Devletim ve milletim benimledir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu