Haber

CHP’de iki belediye başkanı delege seçimini kaybetti

CHP’de değişim tartışmasıyla birlikte kurultay hazırlıkları sürüyor. İstanbul’un ilçelerinde yapılan delege seçiminde Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile 29 yıldır Büyükçekmece Belediye Başkanı olan Hasan Akgün’ün delege seçilmemesi dikkat çekti. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile tartışan Kerimoğlu’nun üzerinin çizildiği iddia edildi.

Halk TV’den Ali Macit’in haberine göre, İlçe kongreleri Avcılar, Bakırköy, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt ve Silivri’de yapıldı. Bu ilçelerde sadece Bakırköy ilçe başkanı değişti. Bakrköy’ün şimdiki İlçe Başkanı Celal Sevinç seçime katılmadı. Seçime tek listeyle giren Gizem Başaran Arslan yerini aldı.

‘SOKAKLARDA YÜRÜYEMEZSİNİZ’ DEDİ

2014 yılından bu yana Bakırköy Belediye Başkanı olan Bülent Kerimoğlu, seçimde delege seçilmedi. Partililerin iddialarına göre bu, Kerimoğlu’nun üzerinin çizildiği anlamına geliyor.

Öte yandan Kerimoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü. İmamoğlu, Kerimoğlu’na “Bakırköy’de sokakta yürüyemeyen adam sizsiniz” demiş, Kerimoğlu da buna karşılık, İBB Bakırköy’deki işini bitiremediği için sokakta yürüyemediğini söylemişti.

keleshaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu