Haber

Bu su, ateşle buluşunca böyle yanıyor

Bu su, ateşle buluşunca bu türlü yanıyor

DÜZCE Düzce’nin Gölyaka ilçesinde bulunan artezyen su kuyusu, 23 Kasım’da meydana gelen sarsıntının akabinde çakmak çakıldığında yanmaya başladı.

Gölyaka ilçesindeki Yeşilova köyünde 2013 yılında tarlanın su muhtaçlığının karşılanması için vatandaşlar açılan artezyen su kuyusu, 23 Kasım’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde kaynamaya ve köpüklenmeye başladı. Farklı imgeyi fark eden vatandaşlar, çakmak çakınca suyun yandığını tespit etti. Suyun neden yandığı ise şimdi bilinmiyor.

“Normal bir şey değil, bize normal gelmiyor”

İlk kere bu türlü bir olay ile karşılaştığını söyleyen Cemalettin Sivil, “105 metre derinden çıkan bir su çakmak çakıldığında yanıyor. Bu su 1999 depreminden sonra çıkarıldı. Daha önce buna yakın bir yerde artezyen vardı fakat 1999 depreminden sonra onun suyu bitti. Sonrasında bu bölgeye sondaj vuruldu ve bu su çıkmaya başladı” dedi.

23 Kasım’da meydana gelen sarsıntının akabinde suyun köpürmeye ve kaynamaya başladığını söyleyen Sivil, “Bu kadar köpürmesi ve artması depremden sonra oldu, daha önce bunlar yoktu. Normal bir şey değil, bize normal gelmiyor. Daha önce bu çevrede de böyle bir durum görmedik” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu