Haber

Binlerce yıllık tarihte dev buz sarkıtları

Binlerce yıllık tarihte dev buz sarkıtları

Sivas’ın Gürün ilçesinde soğuyan hava ve kar yağışının ardından binlerce yıllık tarihe sahip kanyonda 2 metrelik buz sarkıtları oluştu.

SİVAS – Sivas’ın Gürün ilçesinde soğuyan hava ve kar yağışının ardından binlerce yıllık tarihe sahip kanyonda 2 metrelik buz sarkıtları oluştu.

Sivas’ın Gürün ilçesine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan Şuğul Kanyonu, doğal güzelliği ile görenlerin ilgisini çekiyor. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan ve birçok doğaseverin yaz kış akın ettiği kanyon, yediden yetmişe her yaştan vatandaşın rahatlıkla ziyaret edebileceği bir düzenlemeye sahip. Dar vadide akan berrak suyuyla görenleri kendine hayran bırakan Suğul Kanyonu, kış aylarında da birçok doğa severi ağırlıyor. Geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı ve soğuk havanın ardından kanyon farklı bir güzelliğe bürünürken, yamaçlarda oluşan dev buz sarkıtları görenleri hayrete düşürdü. Uzunluğu yaklaşık 2 metre olan sarkıtlar, kar yağışı ile birlikte hoş görüntüler oluşturdu.

Kanyonu ziyarete gelen Murat Özpınar, Şuğul kanyonunun yaz aylarında kış aylarından farklı bir güzelliğe sahip olduğunu, herkesin gelip ziyaret etmesi gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu