Ekonomi

Bakan Şimşek’ten Suudi Arabistan’la ilgili açıklama: Olağanüstü bir haber

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Riyad’da katıldığı 7. Geleceğe Yatırım Girişimi “Yeni Pusula” temalı programıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Organizasyona katılmaktan mutluluk duyduklarını belirten Şimşek, şöyle konuştu:

“Suudi Arabistan Krallığını olağanüstü organizasyon ve sıcak misafirperverliğinden dolayı tebrik etmek istiyorum. Etkinlik büyük bir başarıydı. Değerli dostum Sayın Mohammed Al-Jadaan (Maliye Bakanı) ve Sayın Sayın ile de verimli ikili görüşmeler gerçekleştirdik. Khalid Al-Falih (Yatırım Bakanı) Dünyanın dört bir yanından kurumsal liderler ve bankacılarla da birçok etkileşimde bulunduk, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ticaretin ve yatırımların daha da geliştirilmesi yönündeki samimi arzu ve çabaya tanık olduk. Son 50 yılda 135 ülkede 486 milyar dolarlık projeyi başarıyla tamamladıklarını, “Müteahhitlerin katılımından ve olumlu karşılamalarından memnuniyet duyduk.”

TURİZMDE İŞBİRLİĞİ MESAJI

Türkiye’nin turizmde dünyanın en iyi 4’üncü destinasyonu olduğunu vurgulayan Şimşek, kardeş Suudi Arabistan’ın iddialı turizm hedeflerine ulaşması için bu deneyim zenginliğinden faydalanılması gerektiğini ifade etti.

Bakan Şimşek, “Geçtiğimiz birkaç gün içinde Suudi Arabistan’ın inanılmaz ivmesine ve kullanılmayan potansiyeline ilk elden tanık olduk. Bu olağanüstü bir haber. Daha istikrarlı, barışçıl ve müreffeh bir bölge herkesin çıkarınadır.”Bu kelimeyi kullandı.

haberyenimahalle.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu