Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu, TESK Başkanı Palandöken’i ziyaret etti Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken’e, yeniden başkan seçilmesi dolayısıyla ziyarette bulundu.

Karaismailoğlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, esnaf ve sektörün sorunlarının istişare edilmesi anlamında önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

TESK Genel Başkanı Palandöken’in 2,5 milyona yakın esnaf ve sanatkarın temsilcisi olduğunu belirten Karaismailoğlu, şu sözleri kullandı:

“Nakliye dalındaki esnafın birebir bizimle bağlantısıyla ilgili de kıymetli görüşmeler yaptık. Türkiye, esnafın dostu ve onun her vakit yanında olan Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki takımlarla son 20 yıldır çok büyük değişim ve dönüşüm yaşıyor. Yatırımlar sayesinde hem esnafın hizmet kalitesinin artması hem de bu hizmetin vatandaşa ulaştırılması konusunda Bakanlık olarak bir kamu hizmeti yapıyoruz. Bu hizmetin en düzgün halde vatandaşa ulaştırılması tarafında esnafın büyük yetki ve sorumlulukları var. Biz de onların daha güzel kurallarda çalışarak, karının daha bol ve bereketli olması için elimizden geleni yapacağız.”

Karaismailoğlu, vatandaşların daha iyi şartlarda yaşaması ve hizmetin daha kaliteli verilmesi için sektörlerle iş birliği içerisinde yatırımlara devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’nin yatırımlarını artırarak sürdürdüğüne işaret eden Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Bunun sonucunda gelişen, büyüyen Türkiye var. Bu da gelişen esnaf ve nakliye dalımız sayesinde olacaktır. Bizim de bunu en uygun formda yapabilmek için bütün dal temsilcileri, bu hizmeti gerçekleştiren bütün paydaşlar olarak daima istişare halinde olmamız gerekiyor. Bugün Bendevi lider ile birlikteydik, bundan sonra da birlikte olmaya devam edeceğiz. Sonucunda hem esnafımız hem vatandaşımız hem de milletimiz kazanacak. Bunlar da gelişen, büyüyen Türkiye’nin güçlü adımları olarak dünyaya yansıyacak.”

“Esnaf ve sanatkarın meseleleriyle ilgili bilgi alışverişinde bulunduk”

Palandöken de Bakan Karaismailoğlu ile esnaf ve sanatkarın sorunlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunduklarını anlattı.

Nakliyeci ve taşımacı şoför esnafının sorunlarına değinen Palandöken, “Daha evvel Cumhurbaşkanına arz ettiğim üzere kullanılan araçların yenilenmesiyle ilgili planlarımız vardı, bu da çalışılıyor fakat sıfır araçlarla ilgili sorun var. Tüketimi az olan elektrikli araçların yollara çıkmasıyla esnafın da modernize olacağı, teknolojik çağa ayak uyduracağı bir sisteme geçeceğiz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu