Ekonomi

Asya borsalarında karışık seyir

Asya-Pasifik piyasaları, Hiroşima’daki G7 zirvesinin sona ermesi ve ABD borç tavanı görüşmelerinin yeniden başlamasının ardından Pazartesi günü karıştı.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,16 artarken, Hang Seng Tech endeksi yüzde 0,39 arttı. Çin anakarasında, Çin Halk Bankası’nın 1 yıllık ve 5 yıllık kredi oranlarını değiştirmemesi nedeniyle Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0,15 ve Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,44 düştü.

Güney Kore’den Kospi önceki kayıplarını tersine çevirerek yüzde 0,78 yükseldi ve Kosdaq yüzde 0,8 yükseldi.

Japon piyasaları Nikkei 225, geçen haftaki performansın ardından yüzde 0,11 ve Topix yüzde 0,14 yükselerek önceki kayıplarını sildi. Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 0,25 düştü.

ABD borç tavanına ilişkin görüşmelerin GOP müzakerecileri tarafından durdurulmasıyla Wall Street hisse senetleri Cuma günü düştü ve S&P 500 Mart’tan bu yana en iyi haftasını kaydeder kaydetmez bir anlaşmaya varılacağına dair şüpheleri artırdı. Dow Jones Sanayi Ortalaması yüzde 0,33 düştü ve Nasdaq Bileşik yüzde 0,24 düştü.

Bunun ortasında, Fed Lideri Jerome Powell, mevcut bankacılık şubesi gerilimleri göz önüne alındığında, enflasyonu azaltmak için faiz oranlarının beklendiği kadar artırılması gerekmeyebileceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu