Ekonomi

APEC Ekonomileri için Karbondan Arındırma Forumu San Francisco’da Düzenlendi

SAN FRANCISCO, 14 Kasım (Xinhua) — Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği’ni (APEC) karbondan arındırmaya yönelik yenilikçi politikaların ve teknolojilerin benimsenmesini hızlandırmaya yönelik en iyi uygulamaları paylaşmak üzere Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco kentinde üst düzey bir forum düzenlendi. ekonomiler.

San Francisco, 11-17 Kasım tarihleri ​​arasında “Herkes için Dayanıklı ve Sürdürülebilir Gelecekler Yaratmak” temasıyla 2023 APEC Liderler Haftası’na ev sahipliği yapıyor.

ABD-Çin Yeşil Enerji Kurulu ve APEC Sürdürülebilir Güç Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği foruma, APEC ekonomilerinden akademisyenler ve heyetler ile dünyanın önde gelen saf enerji şirketlerinin yöneticileri katıldı.

Katılımcılar karbondan arındırma stratejilerini ve APEC bölgelerinin kapsayıcı, adil ve dirençli saf güç dönüşümünü nasıl başarabileceğini tartıştı.

ABD’nin Kaliforniya eyaleti, karbondan arındırma ve temiz enerji dönüşümü alanında türünün ilk örneği olan politika ve düzenlemelerin geliştirilmesinin yanı sıra yenilikçi teknolojilerin ve en uygun çözümlerin uygulanmasında öncü bir rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu