Haber

Ahmet Hakan’dan ‘tavsiye’: 6’lı masayı bir süre unutturmaya çalışın

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan, Altılı masanın 8 buçuk saat süren sekizinci toplantısı sonrasında çıkan kararlardan ‘memnun’ olmadı.

Hakan, yazısında özetle şu sözlere yer verdi:

6’lı Masa anlaşmış. Bir gazetemizde yer alan bu büyük manşeti görünce… ‘Çok şükür. Sonunda. Nihayet’ falan dedim.

Sonra da şöyle bir baktım sekiz buçuk saat süren toplantıda nelerde anlaşmışlar diye… Cumhurbaşkanlığı, Çankaya Köşkü’ne alınacakmış. Cumhurbaşkanı, tarafsız olacakmış. 7 yıl cumhurbaşkanlığı yapan, bir daha etkin siyasete dönemeyecekmiş. Meclis seçimleri 5 yılda bir yapılacakmış. Falan filan.

Sonra? Sonrasını okumadım. Sıkıldım zira. Sabrım yetmedi.

Çünkü ben bu hususlarda aslında anlaştıklarını biliyordum. Ta en başta ‘Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceğiz’ falan diyerek kastettikleri aslında bunlar değil miydi? Yani anlaştıkları hususlarda anlaşmak için sekiz buçuk saat toplanmışlar.

Gazete de bunu… ‘Toplanıyorlar toplanıyorlar bir şey çıkmıyor diyordunuz. Aha da bakın nasıl çıktı’ edasıyla gözümüze sokmaya çalışmış.

6’lı Masa’ya dayanak çıkmak isteyen herkese hayati bir tavsiye fısıldamak istiyorum: 6’lı Masa’yı bir müddet unutturmaya çalışın. Yapabileceğiniz en büyük yeterlilik bu olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu