Haber

Adana ve çevre illerde Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de törenlerle kutlandı.

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in bayram tebriklerini Valilik ek hizmet binasında kabul etmesinin ardından Uğur Mumcu Meydanı’nda tören düzenlendi.

Programda Köşger, 6’ncı Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özeren ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, tören aracında karşıladıkları vatandaşları tebrik etti.

Törende bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bildirisi paylaşıldı.

Vali Köşger, törende yaptığı konuşmada, kurtuluşa ilham veren Adana’da Cumhuriyetin 100’üncü yılını coşku ve gururla kutlamanın onurunu yaşadıklarını söyledi.

Kentin, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun simgesi olduğunu belirten Köşger, “Bu topraklardan geçen yiğitlerin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyeti koruma ve kollama azim, kararlılık ve gücüne sahip olduğuna inanıyorum. ‘en büyük eserim’ olarak adlandırıldı.” .” sözlerini kullandı.

Halk oyunları ekiplerinin sahne aldığı programda fotoğraf, şiir ve kompozisyon yarışmalarında başarılı olan öğrencilere hediyeler verildi.

Mersin

Mersin Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende Vali Ali Hamza Pehlivan tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden programda Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Murat Fırat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tören aracıyla gezdikleri meydanda halkı tebrik etti.

Pehlivan, Türkiye Asrına bir adım atıldığını belirterek, “Yeter ki bir ve beraber olalım, vatanımıza, bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize bütün gücümüzle sahip çıkalım, her alanda daha çok çalışarak onlara değer verelim” dedi. Türkiye’mizin yıldızı bu yüzyılda daha da parlayacak.” dedi.

Törende İl Jandarma Komutanlığı komando birliği tüfekleriyle gösteri yaparak zeybek oynadı.

Öğrencilerin şiir okuduğu ve halk oyunları gruplarının sahne aldığı program, geçit töreniyle sona erdi.

Hatay

Hatay’da Vali Mustafa Masatlı’nın bayram tebriklerini Valiliğin geçici hizmet binasında kabul etmesinin ardından Atatürk Caddesi’nde tören düzenlendi.

Programda Masatlı, 8’inci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Mete ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Fedai Yücedal, katılımcıların bayramlarını kutladı.

Masatlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını coşku ve gururla kutlamanın onurunu yaşadıklarını anlattı.

osmaniye

Osmaniye Devlet Bahçeli Bulvarı’nda düzenlenen törende Vali Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Burak Yürüten ve Belediye Başkanı Kadir Kara, katılımcıları tebrik etti.

Osmaniye 12. Jandarma Komando Tugayı’na bağlı komandoların gösteri yaptığı program, geçit töreniyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu