Ekonomi

ABD şirketlerinin bilançoları Bitcoin fiyatını nasıl etkiledi?

Nasdaq’ta bilanço dönemi devam ediyor. Firmaların geçtiğimiz hafta başlayan ilk çeyrek raporu bildirimlerine dün de devam edildi.

MicrosoftVe Alfabe(Google) tarafında beklentileri aşan ilgiler, bitcoinfiyatlara olumlu yansıdı.

Dün piyasaların kapanmasının ardından yapılan bildirimlerde Alphabet’in satışlarının 56.98 milyar doları aştığı açıklandı. Ayrıca dev organizasyonun Bulut (bulut depolama) kısmı da ilk kez karlı çıktı. Microsoft tarafında ise hisse başına kâr 2,45 dolar olarak açıklandı. Beklentileri aşan bu rakamların ardından her iki şirketin de vadeli işlemlerdeki payları hızla yükseldi.

Bitcoin ilişkili hareket eder NasdakBu olumlu haberlerin yanı sıra İlk Cumhuriyet Bankası varlıklarını satmayı düşündüğünü açıkladı. Bu gelişme, bankacılık krizinin devam edebileceği endişelerini artırdı.

Tüm bu gelişmelerle birlikte hızla yükselen Bitcoin, sabah saatlerinde 28.500 dolar seviyesini test etti. Başkan kripto para birimi dün 26.900 dolara kadar geriledi. Ani yükselişle birlikte vadeli işlemlerde son 12 saatteki tasfiye tedbiri 50 milyon doları aştı.

Eğer bugün ve yarın Meta Platformlar, Amazon, bilgiVe MasterCardKıymetli firmalar ilk çeyrek karlarını açıklamaya devam edecek.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

bozova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu